Firma Apollo Tyres wchodzi na europejski rynek opon do naczep na długie dystanse

26 października 2022, 10:14

Firma Apollo Tyres wkracza na europejski rynek opon do naczep na długie dystanse (LHT) wraz z premierą nowego modelu EnduMile LHT. Nowy model klasy A w kategorii oporów toczenia będzie najtrwalszą i zapewniającą największą oszczędność paliwa oponą do samochodów ciężarowych w całej historii produktów firmy Apollo Tyres. 

Opona EnduMile LHT jest wyposażona w szeroką i stabilną powierzchnię styku, która optymalizuje rozkład naprężeń, a całkowicie nowa mieszanka polimerów oraz wypełniaczy ogranicza opory toczenia, zapewniając jednocześnie stały poziom przyczepności na mokrych nawierzchniach. Ta mieszanka wspomaga również działanie w sytuacji zmian temperatury podczas długotrwałej eksploatacji, aby zachować doskonałe osiągi i trwałość opony.

Rzeźba typu „free-rolling” zawiera kompaktowy rowek w środkowej części bieżnika, który wspomaga przyczepność, zmniejsza poziom hałasu i zapewnia wydajną pracę. Mocny karkas usprawnia bieżnikowanie w celu obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji.

24-miesięczny program obejmujący projektowanie, rozwój i testy — jeden z najbardziej kompleksowych w historii produktów marki Apollo — przeprowadził europejski zespół badawczo-rozwojowy Apollo Tyres działający w Holandii. Rozbudowane symulacje komputerowe wraz z wymagającymi testami w rzeczywistych warunkach pomogły zweryfikować dynamiczne właściwości i trwałość opony w szerokim zakresie warunków atmosferycznych oraz drogowych na całym kontynencie.

Jest to pierwszy przypadek, gdy opona do samochodu ciężarowego marki Apollo otrzymała klasę A w kategorii oporów toczenia. Inne produkty z segmentu pojazdów ciężarowych firmy otrzymały maksymalną ocenę wydajności w innych kryteriach, włączając w to przyczepność na mokrej nawierzchni i poziom hałasu.

– To znaczący krok naprzód dla naszej marki na rynku samochodów ciężarowych — skomentował John Nikhil Joy, dyrektor ds. opon do pojazdów ciężarowych i autokarów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres. – Model EnduMile LHT nie tylko wprowadza nas do istotnego segmentu transportu długodystansowego, ale także wyznacza nowe standardy w zakresie oporu toczenia, osiągów i trwałości, umożliwiając nam konkurowanie z czołowymi produktami na rynku oraz dostarczanie przewoźnikom opłacalnych rozwiązań najwyższej klasy do najbardziej wymagających zastosowań związanych z pokonywaniem dużych dystansów.

Wyprodukowany w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym firmy Apollo Tyres
w Gyöngyöshalász na Węgrzech nowy model EnduMile LHT będzie dostępny dla klientów
w całej Europie na początku 2023 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!