Nowość – wycieraczka Boscha dla ciężarówek Scania wyprodukowanych po 2020 r.

14 lutego 2023, 8:00

Dobra widoczność jest niezbędna w pracy kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu. Tysiące kilometrów tras przemierzanych w różnych strefach klimatycznych i warunkach pogodowych to prawdziwy poligon do testowania części samochodowych. Właśnie wtedy najbardziej docenia się doskonałe oczyszczanie szyby, bezszelestną pracę i zwiększoną żywotność piór wycieraczek.

Od 2020 roku ciężarówki Scania są wyposażone w wycieraczki posiadające wielootworkowy system spryskiwania szyby. Przymocowana do szkieletu wycieraczki specjalna rurka wyposażona jest w otwory, dzięki którym szyba spryskiwana jest równomiernie. Zapewnia to lepsze czyszczenie szyby czołowej i znacznie poprawia widoczność kierowcy.

Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że nie do każdej wycieraczki zakupionej na rynku części zamiennych da się zamontować oryginalny system spryskiwaczy Scania.

Firma Bosch właśnie wypuściła na rynek części zamiennych specjalną wycieraczkę przeznaczoną do użytku w nowych modelach ciężarówek Scania. Wycieraczka Boscha o nr zamówieniowym 3 397 015 664 (nr krótki N78) jest przystosowana do zamontowania oryginalnego systemy spryskiwania szyby.

Dodatkowo nowa wycieraczka Boscha posiada udoskonalone mocowanie do ramienia wycieraczki. Oryginalne ramię wycieraczki wyposażone jest w standardowy hak 4x8mm, ale ze względu na specyfikę pracy standardowe adaptery nie zdają w tym miejscu egzaminu. Adapter mocujący w wycieraczce Bosch N78 jest wyposażony w dodatkowy mechanizm blokujący, zabezpieczający przed odczepieniem się wycieraczki w czasie pracy.

Wbrew pozorom wymiana wycieraczki nie jest skomplikowana – rurka z otworkami jest zamocowana do szkieletu wycieraczki na dwóch plastikowych klipsach, które należy odczepić od zużytej wycieraczki i przełożyć do nowej. Dokładna instrukcja znajduje się na opakowaniu wycieraczki oraz TUTAJ.

Dopasuj wycieraczki do swoich potrzeb – wycieraczkibosch.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!