Trukker przejął polskie przedsiębiorstwo logistyczne – BlackBuck Poland wykupiony

15 marca 2023, 14:30

Największy spedytor na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej – firma TruKKer wykupiła 100% udziałów w polskim przedsiębiorstwie BlackBuck Poland. Oddział w Polsce umożliwi TruKKerowi spedycje z Turcji do krajów Unii Europejskiej. 

Ciężarówka na autostradzie
fot.pexels.com

Nowoczesne technologie, które wspierają spedycję

Na początku 2023 roku TruKKer Group nabyła 100% udziałów BlackBuck Poland Sp. z o.o, która została przemianowana na TruKKer Europe Sp. z o o. TruKKer to firma z siedzibą w Rijadzie założona w 2016 roku. Wykorzystuje technologię czasu rzeczywistego do świadczenia usług transportu naziemnego, które obsługują złożone i krytyczne łańcuchy dostaw w regionach MENA, Turcji i WNP. Jej oparte na chmurze rozwiązania transportowe obejmują kompleksowe procesy i oferują pełny portfel usług dla spedytorów, przewoźników i firm. Ogromna pula danych i platforma oparta na sztucznej inteligencji pozwala na optymalizację procesów.

Dynamiczny wzrost firmy i rozbudowana baza klientów

TruKKer Turcja działa jako strategiczne centrum operacji firmy w Europie i WNP. O sukcesie Trukkera w Turcji świadczy 5-krotny wzrost wolumenu przeładunków w ciągu jednego roku. Od otwarcia biura w Kazachstanie w październiku 2022 r. Trukker rozwija się tam agresywnie, podwajając wolumen przesyłek miesiąc do miesiąca do dnia dzisiejszego.

TruKKer współpracuje z ponad 750 klientami B2B, w tym renomowanymi firmami z różnych branż, np. FMCG, handel detaliczny, metale, petrochemia, czy ropa i gaz. Posiada największą sieć przewoźników w regionie, obejmującą ponad 55.000 ciężarówek obsługujących 3 kontynenty, 9 krajów i ponad 100 szlaków handlowych dla krajowego i transgranicznego ruchu towarowego. Firma TruKKer zainwestowała również znaczne środki w innowacje, aby chronić środowisko i przyczynić się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju regionu poprzez redukcję emisji CO2.

Współzałożyciele TruKKer: Pradeep Mallavarapu, CTO (po lewej) i Gaurav Biswas, CEO (po prawej)
Współzałożyciele TruKKer: Pradeep Mallavarapu, CTO (po lewej) i Gaurav Biswas, CEO (po prawej)

Ekspansja na Unię Europejską

Po sukcesie na rynkach Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, przejęcie przez TruKKer firmy BlackBuck Poland Sp. z o o. zaznacza wejście na polski i europejski rynek transportu lądowego. Oczekuje się, że najnowocześniejsza technologia i pakiet produktów firmy zrewolucjonizują europejski łańcuch wartości w transporcie. Zespół zarządzający TruKKer składa się z doświadczonych profesjonalistów z różnych branż i jest zaangażowany w tworzenie trwałej wartości dla akcjonariuszy, pracowników w Polsce i ekosystemu logistycznego w Europie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!