Wykorzystaj możliwości technologii w operacjach transportowych i logistycznych

1 maja 2023, 23:53

Dzisiejsze operacje transportowe i logistyczne to złożone, wysokonakładowe działania, napędzane wydajnymi procesami i automatyzacją przemysłową. Spotykają się one również z bardzo wysokimi oczekiwaniami dotyczącymi rozwiązań zwiększających produktywność – zarówno ze strony firm i konsumentów. Czy dysponujesz w firmie technologią pozwalającą sprostać tak wymagającemu rynkowi? Z odpowiedzią przychodzi jeden z branżowych liderów – Zebra Technologies.

Jak pokazuje doświadczenie klientów Zebra, integracja drukarek mobilnych z operacjami transportowymi lub logistycznymi to prosty sposób na osiągnięcie podstawowych oszczędności, a także wyposażenie pracowników w możliwość drukowania na żądanie gdziekolwiek się znajdują. Dostawcy usług z sektora TSL często zakładają, że aby wyposażyć załogę w mobilne drukarki i skanery, muszą również zakupić komputery przenośne, aby połączyć wszystkie urządzenia. W rzeczywistości istnieje jednak wiele funkcji, które mogą spełniać niedrogie drukarki mobilne bez potrzeby stosowania droższego “inteligentnego” oprogramowania pośredniego. Kupując drukarkę mobilną Zebra, w rzeczywistości inwestujesz bardziej w oprogramowanie niż w sprzęt – a to właśnie inteligentny software zapewnia funkcjonalność i wydajność urządzenia.

Inteligentny sposób na maksymalizację oszczędności dzięki oprogramowaniu i jakości

W branży TSL funkcje drukowania mobilnego mogą być wykorzystywane w dowolnym sektorze i miejscu całej firmy, także w celu zwiększenia produktywności pracowników terenowych w najbardziej odległych lub wymagających środowiskach. Dostępny jest obecnie szeroki asortyment akcesoriów do drukarek mobilnych od futerałów, pasków i klipsów do pasów, po uchwyty do wózków widłowych, podstawki dokujące i zasilacze samochodowe. Ale jak użytkowanie takich zestawów wpływa na efektywność?

Czas, który pracownicy terenowi poświęcają na przykład na wypisywanie potwierdzeń dostaw, można przeznaczyć na realizację większej liczby wizyt, zbiórek lub transportów. Uniwersalne i niedrogie drukarki mobilne umożliwiają pracownikom drukowanie paragonów i etykiet w dowolnym miejscu, co podnosi zadowolenie klienta i zwiększa wydajność firmy.

Co istotne, możliwości drukowania mobilnego w ruchliwym środowisku magazynowym mogą mieć bezpośredni pozytywny wpływ zarówno na dokładność etykietowania, jak i efektywność pracy. Umożliwiają one również wykonywanie zadań związanych z drukowaniem na żądanie, takich jak ponowne naklejanie uszkodzonych lub nieczytelnych etykiet, nowe etykiety dla towarów w magazynie, cross-docking, zbieranie i pakowanie zamówień oraz zadania związane z ich łączeniem. Wszystko to pomaga w zapobieganiu błędom w etykietowaniu i oszczędzaniu znacznej ilości czasu w porównaniu z koniecznością ciągłego powrotu do drukarki stacjonarnej znajdującej się po drugiej stronie magazynu.

Wiele zastosowań i przykładów użycia

Patrząc na branżę transportową, przykłady można mnożyć. W miejscu dostarczenia paczki, kurier uzyskuje możliwość druku wymaganych dokumentów. Użycie drukarki mobilnej jako zestawu ze skanerem lub komputerem mobilnym umożliwia mu szybkie zeskanowanie etykiety na przesyłce, przetworzenie informacji i wydrukowanie natychmiastowego potwierdzenia odbioru – lub, jeśli klient woli, wysłanie e-paragonu. W przypadku niedostarczenia przesyłki, kurier może wydrukować szczegółowe informacje dotyczące próby dostarczenie oraz tego, czy paczka klienta została pozostawiona u sąsiada, zwrócona do magazynu, włożona do paczkomatu lub pozostawiona w innym bezpiecznym miejscu.

Łączność WLAN jest opcjonalna w większości produktów Zebra w celu usprawnienia pracy w centrach dystrybucyjnych, więc zadania mogą być wysyłane z centralnej aplikacji w chmurze bezpośrednio do drukarek, zanim kierowca wyruszy na trasę dostawy. Drukarki Zebra oferują dużą pojemność pamięci, co umożliwia również wykonywanie takich funkcji jak drukowanie etykiet w odpowiednim formacie z właściwymi informacjami.

Zastosowanie etykiet samoprzylepnych bezpodkładowych pomaga zaoszczędzić czas, a jednocześnie zmniejsza potencjalne ryzyko poślizgnięcia się lub nawet potknięcia związane z wychodzącą z drukarki wstęgą żółtego podkładu. Inteligentne podawanie etykiet oznacza, że kolejna etykieta jest szybko drukowana i dostarczana dopiero po oderwaniu poprzedniej. Dzięki mniejszej ilości odpadów i niższej emisji dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym w przypadku materiałów bez podkładu pomaga to również zwiększyć neutralność klimatyczną marki i jej wpływ na zrównoważony rozwój.

Drukarki mobilne mogą być również wykorzystywane do optymalizacji wydajności w zastosowaniach związanych z biletami, znakowaniem i etykietowaniem we wszystkich środkach transportu pasażerskiego. W pociągach i autobusach mobilna drukarka pozwala na znaczną oszczędność czasu i wysiłku zarówno konduktora, jak i pasażera przy wystawianiu biletów. Firmy wynajmujące samochody mogą używać drukarek mobilnych do wystawiania rachunków i raportów w czasie zwrotów. Na promach można szybko wydać samoprzylepne etykiety pokładowe, które są zgodne z przepisami UE i umożliwiają dokładne zliczanie pojazdów.

Szybkie i wydajne, z możliwością pracy przez całą zmianę

Niezależnie od tego, gdzie zostaną wprowadzone, drukarki mobilne muszą być solidne i niezawodne, zapewniając maksymalną elastyczność i trwałość w szerokim zakresie zastosowań. Do tego wymagana jest solidna wydajność baterii, aby zapewnić możliwość pracy w trybie pełnozmianowym, z możliwością zdalnego monitorowania stanu naładowania w całej flocie drukarek.

Ekonomiczne drukarki mobilne z serii ZQ300 są idealne dla firm transportowych i logistycznych. Niezależnie od tego, czy Twoi pracownicy drukują etykiety dla artykułów i zamówień na hali magazynowej, wydają bilet lub przepustkę podróżną, czy też zostawiają zawiadomienie o dostawie u klienta, seria ZQ300 jest szybka, elastyczna i niezawodna. Ta mała przenośna drukarka może zrobić praktycznie wszystko – a to na dodatek w cenie przyjaznej dla budżetu firmy.

Model „inside four walls” umożliwia pracownikom drukowanie etykiet i paragonów w dowolnym miejscu w siedzibie firmy, zwiększając zarówno dokładność, jak i wydajność. Model zewnętrzny „outdoor” może poradzić sobie za to z trudnymi warunkami pogodowymi, generować wysokiej jakości paragony i etykiety oraz zagwarantować zapas mocy podczas najdłuższej możliwej zmiany w terenie.

  • Większa wszechstronność, większe znaczenie: Dzięki serii ZQ300 możesz drukować paragony, etykiety lub oba te elementy. Oferujemy najwięcej opcji ładowania baterii dla maksymalnej wszechstronności, aby sprostać skalowalności potrzeb biznesowych – od małej, do dużej floty łącznie z ładowaniem w pojazdach.
  • Optymalna kompatybilność: ZQ300 obsługuje zarówno Bluetooth, jak i Wi-Fi. Dzięki temu przejście od używania jej jako urządzenia pracującego w chmurze wewnątrz obiektu do używania tej samej drukarki sparowanej z “komputerem mobilnym” (urządzeniem lub tabletem firmy Zebra albo własnym urządzeniem użytkownika z systemem iOS® lub Android™) do pracy poza siedzibą firmy jest łatwe, co dodatkowo zwiększa mobilność pracowników.
  • Trwałość dzięki odpornej konstrukcji: Dzięki serii ZQ300 otrzymujesz to, co najlepsze ze świata technologii i designu – lekką drukarkę, charakteryzującą się doskonałym wzornictwem przemysłowym, zapewniającym użytkownikowi komfort przez całą zmianę. Możesz wybrać pomiędzy elegancką obudową skierowaną do konsumenta, która pasuje do najbardziej świadomych wzornictwa środowisk biznesowych lub odporną na otarcia, trwałą konstrukcją obudowy, która może poradzić sobie ze wszystkimi zagrożeniami w terenie.
  • Łatwe zdalne zarządzanie: Zoptymalizuj czas pracy, aktualizując, monitorując i rozwiązując problemy swoich drukarek mobilnych w czasie rzeczywistym i zdalnie z centralnego servera poprzez sieć WiFi.

Bezpieczeństwo i wydajność

Zebra ZQ300 Series jest wyposażona w zintegrowane oprogramowanie Print DNA, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, optymalizacji urządzenia i dostosowania do potrzeb użytkownika, który nie jest dostępny w przypadku drukarek innych producentów. Print DNA łączy nasz autorski system operacyjny Link OS dla drukarek mobilnych z pakietem inteligentnego oprogramowania, które wspomaga funkcjonalność naszych urządzeń – a wszystko, aby pomóc w zapewnieniu ciągłej optymalizacji bezpieczeństwa i wydajności drukarek mobilnych.

Warto wspomnieć, że funkcje te pracują w tle, umożliwiając na przykład zablokowanie urządzenia po podłączeniu do sieci lub bezproblemową aktualizację poprawek zabezpieczeń bez straty dla czasu pracy. Print DNA optymalizuje również wydajność baterii, aby zapewnić jej dłuższą żywotność, a także umożliwia łatwe zdalne zarządzanie urządzeniami. Można nawet użyć go do dostosowania produkcji różnych formatów etykiet za pomocą jednej drukarki przenośnej.

Dzięki Print DNA wszystko jest w pełni zoptymalizowane, co zapewnia łatwe i bezpieczne drukowanie zaraz po wyjęciu z pudełka:

  • Widoczność i kontrola w dowolnym miejscu i czasie
  • Łączenie w sieci w ułamku sekundy
  • Zużywa do 30% mniej energii z baterii
  • Zarządzanie przez WiFi – aktualizacja, monitorowanie i rozwiązywanie problemów związanych z drukarką ze zdalnej lokalizacji centralnej
  • Prosta integracja z systemami MDM

Kompleksowa oferta drukarek mobilnych

Niezależnie od tego, w jakiej branży operuje Państwa firma i czy codzienne operacje wymagają drukowania kodów kreskowych, etykiet, paragonów lub biletów, oferujemy odpowiednie rozwiązanie Zebra. Dysponując najszerszym portfolio rozwiązań technologicznych spośród wszystkich producentów, możemy zapewnić rozwiązanie dla każdego stanowiska, każdego wyzwania, każdej przestrzeni i każdego budżetu.

Aby dowiedzieć się więcej o wszechstronności i przystępności drukarek mobilnych Zebra ZQ300 Series, odwiedź stronę Zebra.com

Autor: Joe Barnes, Regional Product Manager, Zebra Technologies

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!