DAF świętuje wyprodukowanie 50 000 ciężarówek nowej generacji

15 maja 2023, 15:21

Firma DAF zdołała wyprodukować 50 tys. pojazdów ciężarowych nowej generacji. Pojazd numer 50 000 to biały DAF XG z silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 355 kW/480 KM.

50-tysięczny pojazd DAF nowej generacji

Wyjątkowy egzemplarz samochodu ciężarowego DAF trafi do Holandii

Jubileuszowy pojazd przekazano holenderskiej firmie Kleijn Transport realizującej transport kontenerów i przyczep oraz naczep w całej Europie, a także transport morski i lotniczy oraz usługi kurierskie. Flota firmy składa się z 220 pojazdów ciężarowych, z których ponad 50% stanowią samochody marki DAF.

– W oparciu o nasze doskonałe doświadczenie z pojazdami nowej generacji zwiększamy ich liczbę do 50. Celowo wybraliśmy przestronny model XG, aby idealnie połączyć najniższe zużycie paliwa z najwyższym w swojej klasie poziomem komfortu, który jest bardzo ważny, biorąc pod uwagę obecne niedobory kierowców — wyjaśnia John Dekker, dyrektor finansowy Kleijn Transport.


– Nigdy wcześniej w naszej 95-letniej historii nie udało się osiągnąć tak imponującego kamienia milowego, jakim jest wyprodukowanie 50 tys. pojazdów, tak szybko od momentu wprowadzenia na rynek. Obrazuje to sukces pojazdów ciężarowych nowej generacji DAF. Takie osiągnięcie stanowi odzwierciedlenie doskonałej charakterystyki pojazdów i jest również potwierdzeniem wiodącej w branży jakości, którą nasi pracownicy z wielkim zaangażowaniem zapewniają klientom każdego dnia – dodaje Harald Seidel, prezes DAF Trucks

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

trucker, 16 maja 2023, 22:13 1 0

Doskonałe doświadczenia, to ostatnimi czasy mają właściciele firm transportowych w temacie wtrysków w nowych Dafach. Absurd, żeby przy przebiegach kilkudziesięciu tysięcy leciały wtryski, a co gorsza nawet silniki przez urywające się końcówki.

Odpowiedz