Biofunkcyjne kabinowe filtry powietrza w ofercie DT Spare Parts

11 sierpnia 2023, 11:33

Kabinowe filtry powietrza, znane również jako filtry przeciwpyłkowe, mają zasadnicze znaczenie dla komfortu w pojeździe. Zalety filtrów są szczególnie widoczne podczas długich podróży i w sezonie alergicznym, ponieważ zapewniają one czyste powietrze we wnętrzu pojazdu. W ofercie DT Spare Parts dostępne są filtry do pojazdów Scania, Volvo, MAN, Mercedes-Benz, DAF, Iveco i wielu innych.

Biofunkcjonalne filtry pyłkowe z węglem aktywnym

Gama części zamiennych DT obejmuje różne rodzaje kabinowych filtrów powietrza, niektóre z biofunkcjonalnymi filtrami z węglem aktywnym, do samochodów ciężarowych, autobusów, transporterów i innych zastosowań. Certyfikowane biofunkcyjne filtry z węglem aktywnym chronią między innymi przed alergenami, wirusami, pleśnią i bakteriami. Dzięki wysokiej skuteczności antywirusowej ich zastosowanie w autobusach jest szczególnie skuteczne, ale filtry te są również bardzo popularne w sektorze przemysłowym, budowlanym i rolniczym.

Kabinowe filtry powietrza są instalowane w systemie wentylacji i klimatyzacji pojazdu użytkowego i odgrywają istotną rolę w tworzeniu przyjemnego klimatu wewnątrz. Ich główną funkcją jest usuwanie szkodliwych cząstek, kurzu, pyłków, bakterii i innych zanieczyszczeń z powietrza, zanim dostanie się ono do wnętrza pojazdu. W ten sposób jakość powietrza w kabinie pasażerskiej ulega znacznej poprawie, co ostatecznie zapewnia przyjemną i zdrową podróż.

Rodzaje filtrów kabinowych do autobusów i ciężarówek

Rozróżnia się filtry cząstek stałych, filtry z węglem aktywnym i biofunkcjonalne filtry z węglem aktywnym. Wszystkie trzy działają poprzez filtrowanie kurzu, pyłków i cząstek brudu, a także poprzez redukcję sadzy z oleju napędowego i drobnego pyłu. Konwencjonalne filtry z węglem aktywnym, podobnie jak biofunkcyjne filtry z węglem aktywnym, mogą również skutecznie pochłaniać szkodliwe gazy, takie jak ozon, tlenki azotu lub dwutlenek siarki, w tym spaliny. Inną funkcją jest zapobieganie nieprzyjemnym zapachom poprzez wiązanie tych gazów.

Ponadto biofunkcyjne filtry z węglem aktywnym mają inne przekonujące zalety w porównaniu z filtrami cząstek stałych i konwencjonalnymi filtrami z węglem aktywnym. Z jednej strony chronią przed szkodliwymi mikroorganizmami. Z drugiej strony, zapobiegają rozwojowi bakterii i pleśni. Ponadto zapewniają optymalną filtrację drobnego pyłu. Kolejnym argumentem przemawiającym za biofunkcjonalnymi filtrami z węglem aktywnym jest ich inaktywacja wirusów na poziomie 99,97%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!