Europejski debiut nowego autobusu elektrycznego Yutong w Polsce

19 września 2023, 10:07

Realizowana przez Busnex Poland dostawa dwóch elektrobusów Yutong E7 jest nie tylko polskim, ale również europejskim debiutem tego modelu. 7-metrowe pojazdy, które woziły pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, niebawem wyjadą na ulice Pułtuska.

W ubiegłym roku zaprezentowaliśmy znanego dziś z warszawskich ulic Yutonga U12, natomiast teraz przyszedł czas na model E7. Marka Yutong zyskała uznanie w Europie, a na polskim rynku te elektrobusy cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy wspomnieć, iż polskie debiuty kolejnych modeli mają miejsce wcześniej, niż w innych krajach europejskich mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Kompaktowy Yutong E7 łączy futurystyczny design z wysokimi parametrami użytkowymi. Ten 7-metrowy elektrobus osiąga nawet 200 kilometrów na jednym ładowaniu. Dzięki systemowi rekuperacji energia jest odzyskiwana podczas hamowania. Dysponuje 13 miejscami siedzącymi i przestrzenią dla osób niepełnosprawnych, a wyposażenie obejmuje klimatyzację oraz elektryczne ogrzewanie.

Nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne działania, również w zakresie transportu publicznego, są priorytetem dla Gminy Pułtusk. Uważam, że dokonany zakup jest dostosowany do potrzeb mieszkańców  i możliwości  Gminy. Modernizacja komunikacji miejskiej pozwoli na liczne usprawnienia, w tym również w zakresie planowania tras i rozkładów jazdy – mówił Burmistrz Miasta Pułtusk, Wojciech Gregorczyk.

Zakup elektrobusów przez Pułtusk został dofinansowany kwotą w wysokości ponad 2,2 mln ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach drugiej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”. Wcześniej samorząd zainstalował dwie publiczne 2-punktowe stacje ładowania aut elektrycznych, a do wykonywania stałych przewozów pasażerskich jest wykorzystywany pojazd elektro-solarny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!