Akcja Profesjonalni Kierowcy – ruszyły zapisy na szkolenie

9 października 2023, 11:28

Wystartowały zapisy na kolejne bezpłatne szkolenie przeznaczone dla kierowców
posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. Spotkanie odbędzie się pod Łodzią.

Aż 90% wypadków jest wynikiem błędu człowieka. Volvo Trucks stara się to zmienić od 2016 roku, kiedy to wystartowało z akcją Profesjonalni Kierowcy w ramach, której odbywają się szkolenia dla kierowców posiadających prawo jazdy na samochody ciężarowe o masie
całkowitej powyżej 3,5 ton. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 19 października 2023 roku.

W ramach przedsięwzięcia szkoleni są kierowcy, którym zależy na uzyskaniu jak najlepszych kwalifikacji jeszcze przed wejściem na rynek pracy w transporcie. Dzięki zdobytym umiejętnościom, kierowcy zwiększają swoje szanse na znalezienie stabilnej i
dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie.

– Pragniemy również zwiększać świadomość w społeczeństwie na temat branży TSL, która odgrywa znaczącą rolę w polskiej gospodarce. Z danych opracowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny wynika, że sektor ten w 2021 roku wypracował 5,7 proc. polskiego PKB i zatrudniał 951 tys. osób – mówi Piotr Werner, Product Digital and Marketing Manager z Volvo Trucks Polska.

Kolejne spotkanie w ramach VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy jest skierowane do
kierowców posiadających prawo jazdy w kategoriach C i C+E, ale niebędących aktywnymi
zawodowo. Zajęcia tradycyjnie poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

Uczestnicy poszerzą wiedzę teoretyczną oraz zdobędą umiejętności z zakresu: jazdy w poślizgu, slalomów, manewrów, podpinania naczep oraz zestawu tandem. A także będą mieli okazję poznania z bliska elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo.

– Tematyka jest zawsze ustalana z kierowcami, ponieważ chcemy odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowania rynku. Przy czym kluczowe dla nas jest, aby szkolenia, a co za tym idzie podnoszenie kompetencji przełożyło się na bezpieczeństwo na drodze oraz większe możliwości zawodowe – mówi Wojciech Sidoruk, Fuel Management Team Leader z Volvo Trucks Polska.

Na bezpłatne szkolenia w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy można zapisać się na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl do 11 października 2023 roku. Akcja odbędzie się 19
października 2023 roku (czwartek) we współpracy z wieloletnim partnerem Akcji – Phillips
Poland.

Projekt Profesjonalni Kierowcy wspierają: WARTA, Chubb, Continental, MAK Ubezpieczenia, MJM Brokers, Phillips Poland, PKO Leasing, Shell Polska, Wielton, VFS Usługi Finansowe oraz Volvo Trucks Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!