Trzy nowe Actrosy odbierają odpady w Opolu

9 października 2023, 13:21

Do spółki Remondis zajmującej się wywozem odpadów w Opolu trafiły kolejne trzy nowe Mercedesy, przeznaczone do odbioru odpadów. Samochody zostały zabudowane przez firmę Terberg na podwoziu najnowszej generacji Actrosów 2533. Są one wyposażone w rzadziej spotykaną zabudowę do bocznego załadunku. Marka Mercedes-Benz Trucks od wielu lat jest partnerem Remondis w zakresie dostaw pojazdów komunalnych, m.in. do odbioru odpadów.

Praca w przedsiębiorstwie komunalnym wymaga od kierowców, którzy spędzają w kabinach tak dużo czasu, stałej uwagi, a poruszanie się po ciasnych uliczkach pojazdem o takich gabarytach stwarza ryzyko wielu zdarzeń i kolizji. W przypadku nowych Actrosów 2533 o bezpieczną pracę dbają takie systemy jak: asystent utrzymywania pojazdu na zadanym pasie jazdy, asystent wspomagania koncentracji oraz najnowsza wersja Active Brake Assist 5.

Wyposażenie obejmuje także kamery monitorujące całe otoczenie pojazdu. Wygodę kierowcy zapewnia natomiast zawieszona pneumatycznie oś przednia, amortyzowany fotel kierowcy i zautomatyzowana skrzynia biegów Powershift 3 z programem jazdy dedykowanym dla pojazdów komunalnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!