DAF XF 450 z Europejską Nagrodą Transportową

1 grudnia 2023, 15:11

Firma DAF Trucks otrzymała Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój. W kategorii pojazdów ciężarowych z napędem konwencjonalnym za najbardziej przekonujący wybór jury uznało DAF-a XF 450. To wyróżnienie uzupełnia listę prestiżowych nagród, które zdobyły pojazdy nowej generacji DAF, w tym „International Truck of the Year”, „Green Truck” i „European Truck Challenge”.

Zorganizowany już po raz siódmy konkurs ETPN to inicjatywa redakcji niemieckiego magazynu „Transport”. Nagroda jest przyznawana co dwa lata, by wyróżnić firmy z sektora pojazdów użytkowych, które łączą rynkowe sukcesy ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i poszanowaniem środowiska naturalnego. Laureatów wyłania jury złożone z naukowców, przedstawicieli głównych organizacji i podmiotów branżowych, specjalistów z jednostek certyfikujących i badawczych, a także dziennikarzy. Europejska Nagroda Transportowa za Zrównoważony Rozwój obejmuje aż 16 kategorii, w tym samochody ciężarowe z napędem konwencjonalnym, w której zwyciężył DAF XF 450.

– Jesteśmy zachwyceni tym ważnym wyróżnieniem. Seria pojazdów ciężarowych DAF nowej generacji stanowi świadectwo naszego zaangażowania w innowacje i zrównoważony rozwój. Model XF 450 to doskonały przykład wysiłków, jakie włożyliśmy w rozwój najbardziej oszczędnych pojazdów ciężarowych w branży. – Bart Bosmans, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży oraz członek zarządu firmy DAF,

Specyfikacja nowego pojazdu DAF

Pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji są wyposażone w wydłużoną i niezwykle aerodynamiczną kabinę, dzięki czemu są bardziej wydajne, co przekłada się na najniższe w klasie zużycie paliwa i płynu AdBlue.

Wydajność zwiększają również długie okresy międzyobsługowe (do 200 tys. km), bardzo niski poziom oleju w korpusach osi minimalizujący straty powodowane tarciem wewnętrznym, niskie masy pojazdów oraz inteligentne, zaawansowane układy wspomagające kierowcę, takie jak przewidujący tempomat (PCC). Ponadto pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji oferują bezpośrednią i pośrednią widoczność w swoich segmentach, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników dróg.

Wybór jury w konkursie

Christine Harttmann, redaktor naczelna czasopisma „Transport” oraz członkini jury, podkreśliła znaczenie osiągnięć firmy DAF w zakresie wydajności, stwierdzając:

– Pojazdy ciężarowe z silnikiem wysokoprężnym pozostają pierwszym wyborem przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Dlatego ważne i słuszne jest, aby producenci nadal zwiększali wydajność silników spalinowych. Liczne mocne kandydatury to dowód na zaangażowanie wszystkich producentów w tym zakresie. Ostatecznie to jednak koncepcja projektowania pojazdów ciężarowych nowej generacji firmy DAF, zrealizowana w modelu DAF XF 450, okazała się zdecydowanie najbardziej przekonującą kandydaturą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!