Elektryczny autobus szkolny dla gminy Sadowne

13 grudnia 2023, 13:00

Bezpieczny, komfortowy, ekologiczny i ma zasięg ponad 350 kilometrów — taki jest nowy elektryczny autobus szkolny Yutong ICE12, który odebrała gmina Sadowne. Dostarczyła go firma Busnex Poland, dla której jest to kolejny zrealizowany kontrakt z sektora komunikacji szkolnej. Elektrobusy marki Yutong wożą uczniów w gminach: Bobowa, Śniadowo, Ojrzeń, Ożarów Mazowiecki i Jawornik Polski.

  Yutong ICE12 jest z powodzeniem wykorzystywany przez samorządy nie tylko jako typowy autobus szkolny. Dzięki wysokiemu zasięgowi – przekraczającemu 350 kilometrów – wozi dzieci także na wycieczki do kina czy teatru, zapewniając wysoki komfort podróży. Dlatego cieszymy się, że jego walory doceniła także gmina Sadowne – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Elektryczny autobus Yutong ICE12 liczy blisko 12,5 metra długości i jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie, fotele z pasami bezpieczeństwa i windę, która zapewnia dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym oraz o ograniczonej mobilności. Poza dostarczeniem elektrobusu, Busnex Poland zapewnił także stację do jego ładowania.

Zakup elektrycznego autobusu szkolnego wraz z infrastrukturą do ładowania przez Gminę Sadowne jest realizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,94 mln zł, pozyskanemu w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Dotacja została przyznana w 2022 r., a w pierwszym kwartale 2023 r. samorząd ogłosił przetarg i wybrał ofertę Busnex Poland. Z końcem roku autobus został odebrany przez gminę Sadowne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!