DSV Polska mistrzem Europy na DSV Soccer Cup 2013

14 czerwca 2013, 14:00

Mistrzowie Polski DSV z Warszawy, wzmocnieni zawodnikami z Oddziałów Wrocław, Czeladź i Kraków, zwyciężyli w turnieju DSV Soccer Cup 2013 w Słowenii. Zwycięstwo polskiej drużyny sprawiło, że przyszłoroczne międzynarodowe rozgrywki odbędą się w Polsce.

W turnieju, rozegranym w Dzień Dziecka w Kranj na Słowenii, wzięło udział w sumie 14 zespołów z europejskich oddziałów DSV. Polska rywalizowała w grupie z Francją, Szwecją i Czechami, a w drodze do finału pokonując także dotychczasowych obrońców tytułu – Słowenię. W finale walka o tytuł zwycięzcy z Rumunią trwała do ostatniej minuty. Podstawowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem, po którym Polska odniosła zwycięstwo w rzutach karnych 3:1.

Całość rozgrywek odbyła się w pozytywnej atmosferze, ale bardzo trudnych warunkach pogodowych. Mecze rozgrywane były po długotrwałych opadach deszczu, które sprawiły, że boisko piłkarskie przypominało nasz Stadion Narodowy. Drużyna DSV Polska walczyła jednak co sił, niesiona dopingiem polskich kibiców.

Mistrzami Europy w DSV Soccer Cup 2013 została drużyna w składzie: Kapitan Aristoteles Liadis (Ołtarzew), Dariusz Ciara (Warszawa), Piotr Krawczyk (Warszawa), Michał Jankowski (Ołtarzew), Michał Modzelewski (Ołtarzew) , Łukasz Sieńko (Warszawa), Daniel Pawelczyk (Wrocław), Piotr Wąsala (Wrocław), Adam Wiewióra (Wrocław), Dariusz Komeda (Kraków), Michał Pasek (Czeladź), Konrad Zawadzki (Warszawa).
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!