Grupa CTL Logistics na Targach w Monachium

14 czerwca 2013, 14:38

CTL Logistics, największy polski prywatny operator kolejowy był jedną z polskich firm, które wzięły udział w Targach Logistyki, Telematyki i Transportu 2013 w Monachium. Odwiedzający stoisko pytali najczęściej o doświadczenie w organizowaniu transportu w korytarzach transportowych północ–południe oraz wschód–zachód na potrzeby firm europejskich oraz zakres kompleksowej obsługi logistycznej.

W 14 edycji targów wzięło udział mniej firm z Polski niż dotychczas. Obrazuje to nastroje oraz stan rynku przewozów, który boryka się z trudnościami i odnotowuje istotne spadki. Najważniejsze targi w branży przyciągnęły, zatem tych operatorów, którzy w swoim pakiecie posiadają rozbudowaną ofertę skierowaną w dużym stopniu do zagranicznych kontrahentów.

– „Europejską strategią Grupy CTL Logistics jest efektywne wykorzystanie korytarzy transportowych zarówno między wschodnią a zachodnią częścią Europy i zachodnią ścianą Azji, jaki i między północą a południem. Pod tym kątem budujemy naszą ofertę. Mamy doświadczenie w kompleksowej obsłudze połączeń między terminalami morskimi i lądowymi z Gdańska, Hamburga czy Bemerhaven, oferujemy także transport po tortach 1435 mm i 1520 mm dzięki sieci terminali na przejściach granicznych Białorusi, Ukrainy, Rosji. Naszym klientom zapewniamy kompletne produkty obejmujące swoim zakresem cały proces organizacji zaopatrzenia, transportu, magazynowania, przeładunków i dostaw 'just in time'. To nasz główny atut w relacjach z zagranicznymi partnerami. Wyraźnie pokazują to nasze doświadczenia z targów w Monachium” – powiedział Jacek Bieczek, Prezes Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.

Firma CTL Logistics podkreślała w trakcie prowadzonych spotkań handlowych dostępność własnego taboru, korzystania ze składów całopociągowych wraz z obsługą długoterminową oraz możliwość przystosowywania ich do indywidualnych potrzeb klientów.

– „Obecnie kontrahenci oczekują, że operator logistyczny  wyręczy ich w procesie logistycznym od początku do końca, łącznie z wszelkimi formalnościami prawnymi i celnymi. To spore wyzwanie. Przewidzieliśmy jednak tę tendencję już kilka lat temu i dzisiaj widzimy, że inwestowanie w kompleksową obsługę przynosi istotne korzyści. Dlatego na przykład z roku na rok podnosimy naszą skuteczność w obsłudze rynku  niemieckiego, nawet wówczas, gdy w Polsce nastają trudniejsze czasy” – dodaje Jacek Bieczek.

Grupa CTL Logistics w 2011 r. przewiozła w Niemczech 2,5 mln ton towarów, rok później w 2012 r. 3,1 mln ton. Realizuje kontrakty dla klientów m.in. energetyki zawodowej, górnictwa, hutnictwa, budownictwa, przemysłu chemicznego i paliwowego, a ostatnio także automotive i agro. Na targach w Monachium firmę reprezentował zarząd CTL Logistics oraz przedstawiciele handlowi wszystkich segmentów biznesowych, jakie wchodzą w skład kompleksowej oferty firmy. CTL Logistics był jednym z blisko 2000 wystawców z 63 krajów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!