Fińskie ciężarówki na Master Truck 2013

17 czerwca 2013, 12:52

Firma Finnlines znowu wesprze swoją pomocą Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck. Promy firmy przewiozą najpiękniejsze skandynawskie ciężarówki.

Master Truck 2013

Master Truck 2013Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 lipca 2013 na Autodromie Delta mieszczącym się na terenie lotniska Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Finnlines przeprawi na nią uczestników z Finlandii. Pośród przeprawianych pojazdów znajdą się asy tuningu ciężarowego – zdobywcy wiodących lokat na najważniejszych europejskich zlotach. Na dzień dzisiejszy swoją obecność organizatorom potwierdził m.in. Ristimaa Trucking, który zaprezentuje znaną już uczestnikom opolskiego zlotu Scanię „Tiger”. Jednak samochód przyjedzie tym razem w całym komplecie – wraz z pasującą do niego naczepą.

Z uprzejmości firmy Finnlines skorzysta także firma Karhuline, która zaprezentuje mroczną Scanię „Mörko”, która choć również znana uczestnikom zlotu, z pewnością zaskoczy nowymi detalami, które są własnoręcznie wykonywane przez właścicieli. Całkowitymi nowościami na zlocie będą: Scania Skane Edition Tuomo Ericssona oraz Kenworth W900A Jussi Lopponena. Pochodząca z Master Truck 2013warsztatu mistrza Svempy Berghendala i jego firmy Svempas, pomarańczowa Scania, należy teraz do nowego właściciela, który jest szczęśliwym posiadaczem jednego z niewielu wyprodukowanych w tej limitownej edycji pojazdów. Kultowy amerykański truck to Show Truck – posiadający dokumenty na to, że nie jest przysosowany do transportowania dóbr, a mianowicie pisemny zakaz podczepiania naczepy. Zresztą ktokolwiek ujrzy siodło tego pojazdu, nie będzie miał najmniejszych wątpliwości co to tego, że pojazd służy wyłącznie do celów hobbystycznych. Jego właściciel stuningował pojazd w każdym calu. Wypolerowane i pomalowane są wszystkie detale, nawet te ukryte pod maską. Pokryty matowym lakierem pojazd wygląda imponująco, a po zapadnięciu zmroku przybiera zupełnie nową, mroczną szatę.

Wciąż trwają rozmowy z innymi właścicielami najpiękniejszych fińskich ciężarówek, więc lada dzień okaże się, kto jeszcze dołączy do zacnego grona najpiękniejszych fińskich pojazdów i kto będzie uczestniczył w malowniczym konwoju wiodącym tym razem drogami Niemiec i Polski. Master Truck 2013Pojazdy będą przeprawiane na trasie Helsinki – Travemunde. Jest to jedna z najpopularniejszej tras, obsługiwanych przez Finnlines. Kursuje na niej codziennie aż 5 dużych, komfortowych jednostek pasażersko-towarowych.

Cała flota firmy Finnlines składa się z ok. 30 nowoczesnych jednostek towarowych oraz towarowo-pasażerskich oferując połączenia na wielu trasach. Finnlines Oy jest fińskim operatorem żeglugowym, który oferuje przewozy pasażerskie na Morzu Bałtyckim, jak również frachtowe w Europie Północnej. Od 2006 roku armator Finnlines jest częścią Grimaldi Group z Włoch, jednego z największych na świecie operatorów statków ro-ro oraz największych autostrad morskich w Europie zarówno dla pasażerów jak i przewozów frachtowych. Firma od wielu lat współpracuje z organizatorami największych europejskich zlotów i wspiera ich działania służące budowaniu i podtrzymywaniu pozytywnego wizerunku transportu w społeczeństwie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!