Gigantyczna wywrotka KH-Kipper

20 czerwca 2013, 13:47

Razem z holenderskim producentem podwozi do pojazdów specjalnego przeznaczenia, GINAF Trucks Nederland, KH-Kipper wykonał na podwoziu HD5380T 10×6 kopalnianą wywrotkę o pojemności 40 m3.

GINAF Trucks Nederland  KH-KIPPERGigant wśród wywrotek

Pojazd był  jednym z pojazdów demonstracyjnych firmy KH-Kipper na Międzynarodowych Targach Bauma w Monachium 2013. Odpowiednie testy terenowe przeszedł w Austrii, a docelowo przeznaczony jest do eksportu na rynek chiński. Podwozie GINAF HD5380T 10×6 to jeden z największych modeli oferowanych przez holenderską firmę. Dopuszczalna masa całkowita 80 t i unikalny system zawieszenia sprawiają, że solidna wywrotka na takim podwoziu pozwala pojazdowi konkurować z dużymi wodzidłami kopalnianymi. HD5380T wyposażony jest w solidne osie z hydraulicznym zawieszeniem, silnik i kabinę pochodzą od PACCAR.

GINAF Trucks Nederland KH-KIPPERWywrotka zbudowana na wspomnianym podwoziu przez KH-Kipper ma 40 m3 pojemności. Wykonana jest z wysokiej jakości stali trudnościeralnej HARDOX 8 mm na podłodze i 6 mm na ścianach bocznych. Wyładunek możliwy jest tylko do tyłu, tylna burta otwiera się na podwójnym górnym zawiasie, a zwalniana jest przez mechaniczny system 4 haków ryglujących. Duży daszek chroni kabinę na całej jej powierzchni i również wykonany jest ze stali HARDOX. Bez problemu można podnieść kabinę i dostać się do silnika nawet, gdy skrzynia nie jest podniesiona.

Hydraulika siłowa pochodzi od HYVA. Zabudowę wyróżniają jej gabaryty: szerokość zewnętrzna wywrotki wynosi 2,8 m, długość (bez daszka) 7,8 m, wysokość wewnętrzna 2,05 m. Wywrotka przeznaczona jest głównie do pracy w kopalni. Burty boczne posiadają użebrowanie wzmacniające, a szeroki dach chroni kabinę samochodu przed uderzeniami kawałków skalnych.

KH-KIPPER GINAF Trucks Nederland

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!