Kapsch zawiera nowe kontrakty

21 czerwca 2013, 12:29

Kapsch TrafficCom podpisuje nowe kontrakty w Kanadzie i Chile. Do Ameryki Północnej trafią nowe urządzenia pokładowe (OBU), zaś w Ameryce Południowej stworzony zostanie system znaków zmiennej treści na drodze dojazdowej do kopalni.

Nowe urządzenia dla pierwszej w pełni „elektronicznej” autostrady w Kanadzie

Autostrada 407 o długości 108 km jest położona w pobliżu Toronto. Została otwarta w 1997 roku głównie po to, aby odciążyć dotychczasową sieć autostradową w Ontario. Jest to pierwsza autostrada na świecie, na której od początku wdrożono wyłącznie elektroniczny system poboru opłat. Wartość pięcioletniego kontraktu na nowe urządzenia pokładowe (TDMA V6) opiewa na 30 mln dolarów.

Znaki zmiennej treści w Chile

Zdecydowanie inny charakter ma kontrakt dotyczący drogi dojazdowej do chilijskiej kopalni miedzi El Tiente. W ramach umowy o wartości 650 tys. EUR, w czasie 12 miesięcy, Kapsch dostarczy system znaków zmiennej treści, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa przejazdów do i z kopalni. Każdego dnia 10 tys. pracowników jest dowożonych do pracy przy użyciu 500 busów. Instalacja systemu VMS (Variable Message Signs) ma zwiększyć wykorzystanie drogi i znacznie poprawić bezpieczeństwo przewozów, pozwalając na takie zarządzanie dostępem, by pracownicy i ruda nie byli przewożeni w tym samym czasie. Kapsch będzie odpowiedzialny za budowę i zarządzanie systemem VMS, który w przyszłości zostanie rozbudowany do całościowego systemu zarządzania ruchem, planowanego jako druga faza inwestycji.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!