Pierwsze Scanie Euro 6 zasilane gazem dostarczone

24 czerwca 2013, 13:58

Scania dostarczyła pierwszą ciężarówkę zgodną z normą Euro 6, zasilaną gazem. Właścicielem pojazdu została skandynawska firma transportowa Bring Logistics.

– „Zależy nam aby umożliwiać naszym klientom dostęp do najbardziej nowoczesnych technologii ochrony środowiska. Euro 6 to nowy standard, który wejdzie w życie w przyszłym roku” – mówi Arne Karlsson Prezes Bring Frigo Åkeri AB – „Nowy pojazd dystrybucyjny Scania cechują imponujące osiągi, a dzięki zasilaniu biogazem jest ekologiczny i bezpieczny dla środowiska naturalnego” – dodał.

Napędzane gazem silniki Scania zostały zaprojektowane tak, by zapewniać taką samą wydajność jak jednostki zasilane olejem napędowym. Przedział mocy dla silników Scania Euro 6 to 280 KM do 340 KM. Moment obrotowy w zakresie od 1350 Nm do 1600 Nm, co sprawia, że wyróżniają się na tle innych pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.11.75.*, 25 czerwca 2013, 13:59 0 0

Czy to jest gaz skroplony / płynny czy sprężony ? Ile przejedzie na jednym tankowaniu ?
Informacja powyzej jest nieprofesjonalna !!
M.P.

Odpowiedz