PolskiBus.com wybiera Michelin

25 czerwca 2013, 12:16

Michelin podpisał z firmą PolskiBus.com umowę, która obejmuje dostawę i serwisowanie opon do 69 autokarów jeżdżących po 12 krajowych i międzynarodowych trasach.

Współpraca ma formę kontraktu kilometrowego, który zakłada ponoszenie wydatków uzależnionych od ilości przejechanych przez pojazdy kilometrów. W ramach umowy PolskiBus.com otrzymuje pełną obsługę produktowo-serwisową oferowaną przez Michelin w oparciu o rozwiązania dla flot – Michelin Solutions. Obsługą serwisową zajmie się sieć Euromaster. Autokary PolskiBus.com zostały objęte usługą Michelin Euro Assist, czyli pomocą w przypadku awarii w drodze w całej Europie.

Rozwiązanie proponowane przez Michelin zostało wybrane przez PolskiBus.com w procesie negocjacji. W ramach umowy Michelin wyposaży autokary przewoźnika w opony MICHELIN X MultiWay 3D. Kontrakt obejmuje dostawę ogumienia do pojazdów jeżdżących zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

W lecie przewoźnik będzie korzystał z opon – 315/80R22,5 MICHELIN X MultiWay 3D XZE na wszystkich osiach, zaś w zimie – 315/80R22,5 MICHELIN X MultiWay 3D XZE na osi prowadzącej i wleczonej oraz 315/80R22,5 MICHELIN X MultiWay 3D XDE na osi napędowej.

– „PolskiBus.com odniósł ogromny sukces od momentu wejścia na rynek 2 lata temu. Firma rozwija się bardzo dynamicznie, stale rozwija sieć połączeń i inwestuje w nowoczesną flotę autokarów. Aby zapewnić naszym pasażerom bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług, współpracujemy z partnerami, którzy tak jak my cenią najwyższe standardy obsługi klienta.” – mówi Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający PolskiBus.com.

Za wszystkie czynności serwisowe związane z oponami jest odpowiedzialny punkt Euromaster Litwin z Warszawy. Serwis będzie obejmował takie operacje jak: montaż/demontaż opon, wyważanie, pogłębianie, kontrola oraz uzupełnianie ciśnienia, wymiana zaworów, itp. Wszelkie prace związane z oponami będzie nadzorował inspektor techniczny Michelin Solutions.

Technologia InfiniCoil zastosowana w oponach MICHELIN X MultiWay 3D o profilu 70 pozwala na obciążenie osi prowadzącej nawet do 8 t (standardowa wartość w tym rozmiarze to 7,5 t).

MICHELIN X MultiWay 3D obniża koszty eksploatacji, oszczędza czas i paliwo, obniżając jednocześnie emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W zależności od rozmiaru i pozycji opony oszczędności mogą sięgać 25 proc. w porównaniu z gamami opon E2+, XDN2 Grip i MultiWay XD.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!