Deutsche Post DHL zacieśnia partnerstwo z Teach For All

27 czerwca 2013, 10:05

Deutsche Post DHL przedłużyła umowę z globalną siecią Teach For All do końca 2015 r. Wspólnym celem każdego programu jest promowanie szans edukacyjnych i zwiększanie możliwości zatrudnienia młodych osób niezależnie od środowiska, z którego się wywodzą.

Deutsche Post DHL i Teach For All

Rozszerzenie współpracy Deutsche Post DHL z Teach For All zapewnia Grupie partnerstwo z trzema nowymi krajami, w tym z programem Teach For The Philippines, które rozpoczęło się w 2013 r. Od 2010 r. Deutsche Post DHL bezpośrednio wspiera globalną sieć i wszystkich partnerów globalnych Teach For All w Indiach, Argentynie, Chile, Peru i Hiszpanii. Od 2009 r. firma jest także największym sponsorem partnera niemieckiego, Teach First Deutschland. Wspólnym celem każdego programu jest promowanie szans edukacyjnych i zwiększanie możliwości zatrudnienia młodych osób niezależnie od środowiska, z którego się wywodzą. Bez względu na wsparcie finansowe, w program angażują się poszczególni pracownicy DHL, działając w swoich krajach partnerskich. Dzięki znaczącym działaniom w ramach wolontariatu pracownicy firmy wspierają swoje organizacje lokalne. W zeszłym roku ponad 800 pracowników Deutsche Post DHL zaangażowało się bezpośrednio we współpracę ze studentami i nauczycielami poprzez staże, sesje planowania kariery, mentoring i zbiórki pieniędzy.

Deutsche Post DHL ma swój trwały wkład w promowanie szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia na całym świecie. Zaangażowanie w edukację to część strategii korporacyjnej Deutsche Post DHL. Mottem działań w zakresie odpowiedzialności społecznej w Deutsche Post DHL jest hasło "Żyjemy odpowiedzialnie"; działania te skupiają się na ochronie środowiska (GoGreen), zarządzaniu kryzysowym (GoHelp) i edukacji (GoTeach). Dzięki programowi GoTeach Deutsche Post DHL współpracuje z partnerami takimi jak Teach For All i SOS Wioski Dziecięce, by zwiększać szanse edukacyjne i możliwości zatrudnienia. Jako największy sponsor korporacyjny programu Teach For All, Deutsche Post DHL zobowiązała się wobec Teach For All, że będzie wspierać długofalowy rozwój globalnej sieci. Ponadto Grupa ściśle współpracuje z organizacjami partnerskimi Teach For All w Niemczech (Teach First Deutschland), w Indiach (Teach For India), w Argentynie (Enseñá por Argentina), w Chile (Enseña Chile), w Peru (Enseña Peru) i w Hiszpanii (Empieza por Educar).

Dążąc do wychowania na całym świecie grup liderów, którzy zadbają, by wszystkie dzieci mogły realizować swój prawdziwy potencjał, partnerzy Teach For All mają wspólny cel, jakim jest jedna wizja i misja, oraz zbiór łączących ich zasad i wartości podstawowych. Korzystając z historii sukcesów doświadczonych partnerów jak Teach For America (USA) i Teach First (Wlk. Brytania), każda organizacja rekrutuje studentów i pracowników o zróżnicowanych zainteresowaniach akademickich i doświadczeniach zawodowych, którzy przez dwa lata będą uczyć w szkołach na obszarach defaworyzowanych i będą przez całe życie pracować jako promotorzy oświaty. Sieć Teach For All obejmuje obecnie 27 partnerów krajowych w Europie, Azji, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie.
Ceremonia podpisania będzie miała miejsce w KIPP Academy w Południowym Bronksie. Założona w 1995 r. przez dwóch absolwentów programu Teach For America KIPP Academy jest społeczną szkołą średnią zapewniającą uczniom z ubogich społeczności cechy charakteru i umiejętności akademickie pozwalające osiągnąć sukces na studiach i w życiu. KIPP Academy od lat jest najlepszą społeczną szkołą średnią w Południowym Bronksie, a jej absolwenci osiągają wskaźnik ukończenia studiów czterokrotnie wyższy od średniej krajowej dla uczniów o podobnym pochodzeniu społeczno-ekonomicznym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!