Zmiany w organizacji targów Autostrada Polska

27 czerwca 2013, 11:33

Organizator wystawy branży budownictwa drogowego Autostrada Polska zapowiedział duże zmiany organizacyjne w przyszłorocznej edycji imprezy. Najistotniejsze ma być obniżenie cen – jednego z głównych powodów, dla których tegoroczna edycja wystawy cieszyła się mniejszym zainteresowaniem wystawców niż poprzednie.

Autostrada 2014 w zmienionej formule

Wiele zmian czeka na przedsiębiorców zdecydowanych na pojawienie się na kieleckiej wystawie w kolejnej, jubileuszowej edycji Autostrady i Maszbudu i w 2014 roku. Dariusz Michalak dyrektor wydziału Targów powiedział:

Podjęliśmy decyzję o obniżeniu cen za powierzchnię wystawienniczą. To daje bowiem firmom możliwość udźwignięcia wydatków na targi w trudnej dla przedsiębiorstw sytuacji rynkowej. Opracowaliśmy nowy system rabatów i promocji, co może przyczynić się do ożywienia w zakresie promocji i marketingu targowego, a jednocześnie do ożywienia w branży. W taki sposób postanowiliśmy wesprzeć naszych dotychczasowych i potencjalnych klientów.".

Organizatorzy, odpowiadając na kondycję branży,  rozważają także coraz poważniej skrócenie czasu trwania targów.

Trzy, zamiast czterech targowych dni pozwoli nie tylko na zintensyfikowanie prowadzonych na wystawie rozmów i działań, ale w dużej mierze pozwoli na obniżenie kosztów uczestnictwa w targach, co w obecnej  sytuacji na rynku dla gross firm jest kluczową kwestią." – uważa Dariusz Michalak.

Organizatorzy Maszbudu i instytucje wspierające targi planują rozszerzenie oferty wydarzeń okołotargowych – mowa tu nie tylko o konferencjach czy warsztatach dla chociażby operatorów koparek, ale o pokazach dla potencjalnych klientów. Show After Fair, to propozycja dla firm, które za symboliczną „złotówkę” będą chciały stworzyć na zewnętrznych terenach wystawowych (poligonie) gigantyczne, dynamiczne show.

Do tej pory wielokrotnie wykorzystywaliśmy nasz poligon do podobnych pokazów. Warto wspomnieć, ze Targi Kielce to jedyny w kraju ośrodek targowy, który taki teren posiada. To miejsce świetnie sprawdza się zarówno w pokazach dla polskiej armii, jak podczas niemniej widowiskowego baletu koparek. Dlatego ten atut postanowiliśmy wykorzystać bardziej intensywnie, trafiając do szerokiej publiczności.".

Targowa infrastruktura ma zostać poddana modernizacji i rozbudowie. Do użytku oddany został już parking wielopoziomowy na pół tysiąca pojazdów, przygotowano miejsca parkingowe przed halami w miejscu dawnego biurowca. Funkcjonować będzie także nowoczesne Centrum Kongresowe i nowy terminal wejściowy od strony zachodniej, umożliwiający płynną rejestrację, pozwalający jednocześnie na dostarczanie szczegółowych danych dotyczących odwiedzających wystawę. Nie bez znaczenia jest także to, że do Targów Kielce można wygodnie dojechać, co umożliwia sieć nowych dróg wokół terenów targowych. Atutem jest także bezkolizyjny zjazd z trasy Warszawa – Kraków na parking wielopoziomowy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!