MKR-Technology znowu na podium

27 czerwca 2013, 14:22

Trzecie spotkanie w tym sezonie serii ETRC przyciągnęło do Nogaro 35-tysięczny tłum fanów wyścigów ciężarówek. Dla kierowców z drużyny Renault Trucks MKR-Technology był to szczególny weekend, bo aż dwukrotnie stanęli na podium.

15 i 16 czerwca drużyny z całej Europy spotkały się na francuskim torze w Nogaro, aby po raz trzeci w tym sezonie zawalczyć o puchar Truck Racing. Kierowcy z MKR-Technology, mimo pechowego rozpoczęcia Mistrzostw, zakończyli je w spektakularny sposób.

W pierwszym sobotnim wyścigu, Adam Lacko zmieniając pas w ślad za swoim rywalem, stracił panowanie nad kierownicą i zataczając koło wpadł na drugi pojazd MKR-Technology. Na skutek silnego uderzenia, obie ciężarówki musiały opuścić tor zaledwie po kilku minutach trwania wyścigu.

W sobotnią noc mechanicy Renault Trucks mieli ręce pełne roboty, ale ciężka praca przyniosła efekty, bo już w niedzielę rano oba pojazdy stanęły na linii startu. Złą passę udało się przerwać w niedzielnym wyścigu zamykającym Mistrzostwa. Mimo zaciętej rywalizacji, Markus Bösiger i Adam Lacko stanęli kolejno na pierwszym i drugim stopniu podium.

W klasyfikacji generalnej Adam Lacko znajduje się obecnie na 6 pozycji z 71 punktami na koncie, a dwa oczka za nim, z wynikiem 53 punktów uplasował się Markus Bösiger.

Kolejne Mistrzostwa już 6 i 7 lipca na austriackim torze w Spielberg.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!