DSV w czołówce operatorów logistycznych

1 lipca 2013, 13:42

Grupa DSV dwa razy znalazła się w tym roku na podium w rankingu branży TSL Rzeczpospolitej. Z przychodami ze sprzedaży usług logistycznych w roku 2012 w wysokości 490 170 tys. złotych, zyskiem brutto 33 148 tys. złotych oraz 20 proc. redukcją dynamiki zatrudnienia uplasowała się na 3 miejscu pośród operatorów logistycznych i zajęła 3 miejsce wśród najbardziej gospodarnych przedsiębiorstw branży.

Jak co roku, zespół pod nadzorem prof. Haliny Brdulak z Zakładu Transportu i Logistyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, publikuje na łamach dziennika Rzeczpospolita raport dotyczący firm, działających na rynku TSL w Polsce.

– „Bardzo cieszę się z ubiegłorocznych wyników, ale … niestety dynamika wzrostu branży TSL od czwartego kwartału znacząco się osłabia” – mówi Piotr W. Krawiecki prezes zarządu DSV Road – „Kontrahenci wyraźnie ograniczają zapasy magazynowe, skracają czas składowania i zwiększają rotację towarów. W obecnej sytuacji rynkowej walka o utrzymanie wolumenów i o dodatkowy tonaż ma bardzo często mało wspólnego z rachunkiem ekonomicznym. Wielu graczy stosuje strategię survivalową 'na przetrwanie'. Niemniej jednak jestem umiarkowanym optymistą. Wg. mnie koniunktura na transport i usługi magazynowe powróci w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Tym czasem rynek zweryfikuje dostawców usług. Silni się wzmocnią a ceny usług znajdą właściwą relację z kosztami i pozwolą na akumulację zysku i dalszy rozwój branży logistycznej.” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!