Targi Techniki Motoryzacyjnej 2024 już za nami. Co pokazały firmy z sektora ciężkiego?

8 kwietnia 2024, 14:29

W miniony weekend Międzynarodowe Targi Poznańskie były polską stolicą motoryzacji. Na Targach Techniki Motoryzacyjnej swoją obecność zaznaczyły także firmy z sektora ciężarowego. Czym wystawcy starali się przykuć uwagę odwiedzających zainteresowanych nowinkami w świecie ciężarówek i autobusów? Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania naszej fotorelacji.

TTM jest wydarzeniem skierowanym do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych, ale także przedstawicieli stacji kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców i diagnostów, pracowników sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatów, a nawet komisów czy wypożyczalni samochodów. W skrócie jest to impreza dedykowana wszystkim tym, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują specjalistycznego sprzętu z zakresu techniki motoryzacyjnej. Prezentacji produktów na stoiskach targowych towarzyszyły tradycyjnie różnego rodzaju atrakcje – konkursy i pokazy. Poniżej przedstawiamy opisy stoisk firm, związanych z rynkiem części i napraw pojazdów ciężkich. Pełną relację z targów TTM 2024 prezentujemy na portalu MotoFocus. Wystawców, których zdjęć nie zamieściliśmy zachęcamy do kontaktu i przesłania materiałów na adres: redakcja@motofocus.pl.

Autos

Dystrybutor części do pojazdów ciężarowych i wyposażenia warsztatów przygotował konkurencje dla uczestników Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Atrakcją stoiska był futurystyczny robot stworzony z… narzędzi i skrzyń narzędziowych marki MILWAUKEE. Goścmi na stoisku Autos byli znany z programów TVN Turbo, Grzegorz Duda oraz kierowcy Kamena Rally Team, z którymi Autos współpracuje od dłuższego czasu. Zaprezentowano także przekrój oferty produktowej Autos.

EUROPART

Dystrybutor części i wyposażenia warsztatów pojazdów ciężkich zaprezentował wybrane produkty ze swojej oferty, skupiając się głównie na urządzeniach (podnośnikach, urządzeniach wulkanizacyjnych). Promowano także plaformę zamówień online EWOS.

fot. Facebook.com / Europart Polska

WAŚ

WAŚ to polska firma zajmująca się produkcją oświetlenia dla samochodów ciężarowych i pojazdów do zadań specjalnych. Na tegorocznych targach otrzymała aż trzy nagrody targowe za swoje innowacyjne produkty, w tym zintegrowaną lampę tylną naczepy oraz lampę tylną, która służy jednocześnie jako ramka tablicy rejestracyjnej.

VARTA (Clarios)

Producent akumulatorów był jednym z partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Wyłonieni w eliminacjach młodzi adepci techniki motoryzacyjnej wykonywali na stoisku firmy zadania, pod czujnym okiem techników marki VARTA. Zmierzyć musieli się m.in. z diagnostyką układu ładowania pojazdów hybrydowych, testowaniem i obsługą akumulatorów EFB i AGM do pojazdów ciężarowych czy poprawnym doborem przewodów i alternatorów do akumulatorów różnych zastosowań.

Lontex

Firma Lontex w ramach targów prezentowała wyposażenie warsztatowe i asortyment BHP marki Tekson. Jednakże jej prezentacja na targach skupiona była na najnowszej generacji tachografów.

Horpol

Na stoisku firmy Horpol można było zapoznać się z ich szeroką ofertą oświetlenia dla ciężarówek. Ponadto rozmowy z partnerami biznesowymi przedstawiciele tej firmy prowadzili przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.

SULTOF

Firma Sultof w ramach targów prezentowała swoją ofertę myjni i odkurzaczy w większości przeznaczonych dla samochodów ciężarowych. Nie brakuje w jej ofercie również propozycji zaprojektowanych dla samochodów osobowych.

fot. facebook Sultof myjnie

ZF Aftermarket

Podczas targów firma ZF (właściciel marki WABCO) tradycyjnie była partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Eksperci techniczni marek, należących do koncernu przygotowali zadania dla uczestników. ZF zaprosił także na swoje stoisko znanych influencerów – Bartosza Ostałowskiego, AutoDyżur EKG, LeszkoMoto TV i Kobietę Na Motocyklu. Pokazano m.in. skrzynie biegów i urządzenia do kalibracji systemów ADAS. Sporo miejsca poświęcono istotnym rynkowym tematom, takim jak regeneracja części. Więcej o targowej ekspozycji ZF – TUTAJ.

Targi odbyły się w dniach 4-7 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!