Dystrybutor uruchamia zakład bieżnikowania opon w Polsce

19 kwietnia 2024, 15:51

Jeden z wiodących dystrybutorów opon w Polsce rozpoczyna współpracę z jedną z marek koncernu Bridgestone. W jej ramach uruchamia własny zakład bieżnikowania.

Od lewej: Wiesław Ptaszek i Radosław Bółkowski

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon Bandag

Handlopex S.A. rozpoczyna współpracę z Bandag w zakresie bieżnikowania opon. W ramach partnerstwa będzie rozwijał swoją ofertę dla flot ciężarowych, korzystając z technologii dostarczanej przez markę z Grupy Bridgestone.

Handlopex ma w swojej ofercie szerokie portfolio opon osobowych i użytkowych, w tym bieżnikowanych. Obecnie firma uruchamia zakład w Kleszczelach, który rocznie będzie produkował ok 12,000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag.

– Rozwój naszego biznesu w zakresie bieżnikowania opon to naturalny krok dla naszej firmy. Widzimy duży potencjał w tej dziedzinie i zamierzamy go wykorzystać we współpracy z takim partnerem jak Bandag, który jest globalnym liderem w dziedzinie bieżnikowania opon. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie korzyści zarówno naszej firmie, jak i naszym klientom – mówi prezes Handlopexu, Wiesław Ptaszek.

Bandag, będący częścią Grupy Bridgestone, jest globalnym liderem w dziedzinie bieżnikowania opon. Dla flot ciężarowych, bieżnikowanie opon to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Wykorzystanie karkasu jako głównego komponentu bieżnikowanej opony, pozwala zaoszczędzić do 70 litrów ropy, do 32 kg gumy i 14 kg stali w porównaniu z produkcją nowej opony[i].

Opony bieżnikowane Bandag zawierają również do 75% materiałów pochodzących z materiałów odnawialnych i z recyclingu, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego.  Bridgestone i Handlopex łączą wieloletnie relacje biznesowe. Firma jest Dystrybutorem VIP w programie Pasja Bridgestone, skierowanym do serwisów opon osobowych. Obecnie obaj partnerzy zacieśniają swoją współpracę, podpisując umowę franczyzową Bandag.

Od lewej: Radosław Bółkowski i Wiesław Ptaszek

– Bieżnikowanie stanowi ważny element naszej globalnej strategii produktowej, dlatego zależy nam, aby realizować ją z liderem rynku, takim jak Handlopex. Dzięki tej współpracy, będziemy mogli skuteczniej pokryć zapotrzebowanie flot ciężarowych, które oczekują od nas kompleksowych rozwiązań flotowych. Jest to również kolejny krok w kierunku realizacji naszej misji, którą jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, jednocześnie dbając o ochronę środowiska – komentuje Radosław Bółkowski Managing Director, Bridgestone East Region.

Nowy wymiar współpracy obu firm wpisuje się w Zobowiązanie Bridgestone E8, które jest wyrazem zaangażowania korporacji w budowę zrównoważonego społeczeństwa i ochrony środowiska. Zobowiązanie to zawiera zestaw ośmiu wartości, które mają na celu napędzać transformację biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

od lewej Tomasz Strzech, Marek Drewniak, Radosław Bółkowski, Wiesław Ptaszek, Leszek Cholewa

  [i] Źródło: BIPAVER, dla opony o rozmiarze 315/80R22.5   

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!