IVECO bez MAUT

29 sierpnia 2013, 13:33

Pojazdy i zestawy o masie do 12 ton to sposób, by obniżyć koszty transportu tzw. ładunków przestrzennych, przez uniknięcie dodatkowej opłaty drogowej – MAUT. Iveco, we współpracy z dwiema polskimi firmami zabudowującymi przygotowało pojazdy, których nie obejmuje MAUT.

W oparciu o podwozie IVECO EuroCargo opracowano lekki zestaw o kubaturze przestrzennej dochodzącej do 120 metrów sześciennych. Takie rozwiązanie pozwala przewieźć dużo ładunku w różnych konfiguracjach ustawień, również przy wykorzystaniu dodatkowej podłogi stanowiącej drugi pokład.

Podwozie IVECO EuroCargo wyposażono w sześciocylindrowy silnik o mocy 220 KM Euro 5 i manualną 9-biegową skrzynię przekładniową ZF. W opcji są powiększone zbiorniki paliwa do 400 l, dodano aluminiowy zbiornik powietrza, klimatyzację,tempomat, przyciemniane szyby oraz światła do jazdy dziennej.

Zestawy typu „Mautkiller” zabudowują dla IVECO Poland dwie firmy: Gniotpol i KONAR. Kompleksowa oferta dotyczy podwozia IVECO EuroCargo wraz z zabudową plandekową (kubatura do ok. 60 metrów sześciennych) oraz jednoosiowej przyczepy plandekowej (o tej samej kubaturze).

Ultralekki zestaw zawdzięcza niską masę własną m.in. zawieszeniu pneumatycznemu, które jest wyposażeniem standardowym tylnego zawieszenia podwozia i przyczepy. Dużym atutem oferty jest szerokość wewnętrzna zabudowy (rozwiązanie zastrzeżone przez Gniotpol). Szerokość ta wynosi 2504 mm i jest największą dostępną obecnie rynku.

Zaletą „systemu 2504” jest możliwość przewożenia większej ilości towarów – zestaw wielkogabarytowy dedykowany jest do transportu styropianu, puszek, tektury, opakowań, których łączny wymiar całkowity wynosi 2500 mm szerokości. Zaletą tego systemu jest także możliwość załadunku w różnych konfiguracjach ułożenia towaru o gabarytach 500 mm, 1000 mm, 1250 mm na szerokości. Przy adaptacji podwozia EuroCargo powiększany jest rozstaw osi z 4815 na 5670 mm. Zestaw „Mautkiller” spełnia wszystkie wymagania homologacyjne i pozwala bezpiecznie poruszać się po drogach całej Europy.

Zestawy „Mautkiller” są już dostępne do testowania przez klientów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!