Mercedes-Benz podczas targów karawaningowych w Düsseldorfie

5 września 2013, 10:29

Mercedes-Benz podczas targów karawaningowych Caravan Salon 2013 w Düsseldorfie prezentuje swoje rekreacyjne modele Viano Marco Polo Edition, Viano Fun Edition oraz nowego Sprintera. Dodatkowo, pojazdy z gwiazdą można spotkać na wielu stoiskach innych producentów.

Nowości Mercedesa na targach Caravan Salon

Podczas targów karawaningowych Caravan Salon 2013 w Düsseldorfie (31 sierpnia – 8 września 2013 r.), Mercedes-Benz pokaże nowego Sprintera. Jest to najchętniej przerabiany przez producentów nadwozi model marki. Np. w Stanach Zjednoczonych Mercedes-Benz dostarcza obecnie wiodącym firmom zajmującym się przebudową nadwozi około 4000 kamperów rocznie. 

Atrakcją stoiska Mercedes-Benz podczas Caravan Salon jest w pełni funkcjonalny, przekrojowy model kampera na bazie nowego Sprintera z podwyższonym dachem. Prawa strona jego nadwozia jest niemal kompletnie odsłonięta. Ekskluzywny wystrój wnętrza podkreślają lśniące, białe meble oraz fotele pokryte naturalną skórą, również w kolorze białym.

Sprinter sprawdza się w roli kampera ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa i ekologię. Jako pierwszy model w klasie oferowany jest z pełną gamą silników zgodnych z normą Euro VI, emitujących znacznie mniej szkodliwych substancji. Moc jednostek wysokoprężnych pozostała bez zmian. Ich gama obejmuje 2,15-litrowe silniki o mocy od 70 kW (95 KM) do 120 kW (163 KM) oraz 3-litrowy motor V6 CDI o mocy 140 kW (190 KM) i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Siła napędowa trafia do kół za pośrednictwem 6-stopniowej przekładni manualnej Eco Gear lub 7-biegowej skrzyni automatycznej 7G-TRONIC PLUS. Ta ostatnia – niedostępna w żadnym innym samochodzie dostawczym – po raz pierwszy współpracuje z funkcją Eco start/stop i cieszy się szczególną popularnością wśród nabywców kamperów.

Viano Fun i Viano Marco Polo

Viano Fun i Marco Polo to kolejne obok Sprintera modele łączące funkcjonalność na co dzień z rekreacyjnym charakterem. Viano Fun oferowane jest w dwóch wersjach długości, z kabiną zapewniającą od pięciu do siedmiu miejsc. Ustawione wokół składanego stołu fotele można przesuwać dzięki systemowi szyn lub łatwo i szybko zdemontować, a tylna kanapa po złożeniu zamienia się w wygodne łóżko.

Viano Marco Polo to prawdziwy mobilny dom, wyposażony w kuchenkę, lodówkę i szafę. Sprytne, ruchome tylne siedzenia – a właściwie dwa osobne fotele – na życzenie rozkładają się elektrycznie do pozycji leżącej. Komfort jazdy w trakcie długich podróży zwiększają pompowane poduszki boczne, zapewniające dodatkowe podparcie.

Od września 2013 r. Mercedes-Benz oferuje także model Viano Fun Edition, wyposażony podobnie do Viano Marco Polo Edition. Jego wnętrze umeblowano pięcioma fotelami, które można zamienić w trzy miejsca do spania. Lista opcji obejmuje m.in. podnoszony dach oraz łóżko dachowe.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!