Rabaty na czeskie myto

5 września 2013, 16:25

Czechy oferują rabaty za przejazdy drogami objętymi systemem Myto CZ – sięgają one 13 proc. Upusty są dostępne m.in. dla wszystkich przewoźników, którzy rozliczają opłaty drogowe za pośrednictwem DKV Euro Service.

Czeski system e-myta obejmuje wszystkie pojazdy o masie od 3,5 tony (wcześniej od 12 ton) poruszające się po autostradach i wybranych drogach krajowych. Opłaty wynoszą średnio 3,6 CZK/km i są zależne od liczby przejechanych kilometrów, klasy emisji substancji szkodliwych oraz liczby osi pojazdu. Od opłat drogowych w Czechach nie jest naliczany podatek VAT.

Aby korzystać ze zniżek na przejazdy płatnymi odcinkami, wystarczy zarejestrować się do specjalnego systemu rabatowego. Daje to możliwość ubiegania się o zwrot od 10 do 13 proc. poniesionych kosztów. Wartość rabatu zależna jest od wysokości kwoty wygenerowanej przez dany pojazd i wynosi minimum 30 000 CZK/pojazd.

W celu rozliczania czeskiego myta konieczne jest bezpłatne zamówienie urządzenia pokładowego Premid. Otrzymuje się je po zapłaceniu kaucji zwrotnej w wysokości 1500 koron czeskich, pobieranej przez czeskiego operatora. Urządzenie można zamówić i zarejestrować w dowolnym punkcie obsługi Premid. Opłaty za użytkowanie dróg rozliczać można zarówno w trybie przedpłaty (pre-paid), jak i w trybie płatności odroczonej (post-paid). Przedpłaty dokonujemy w punktach Premid przy użyciu gotówki lub karty paliwowej (np. DKV).

Przed wyruszeniem w trasę można wyliczyć łączną wysokość myta w Czechach, korzystając z kalkulatora opłat drogowych DKV. Program dostępny na stronie www.dkv-euroservice.pl uwzględnia takie parametry pojazdu, jak: DMC, liczba osi oraz klasa emisji zanieczyszczeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!