Popularny producent opon przygotowuje się do zawodów wyścigowych

7 maja 2024, 11:47

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych Goodyear FIA (FIA ETRC). Jeden z najbardziej znanych producentów opon intensywnie szykuje się do wzięcia udziału w zawodach.

SL Apollo Tyres Trucksport finalizuje przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Europy w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych Goodyear FIA (FIA ETRC), które rozpoczną się 25 maja br. na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli we Włoszech.

Udany debiut w ubiegłym roku

Opierając się na udanym debiutanckim sezonie w 2023 roku, SL Apollo Tyres Trucksport przeprowadził zimą szeroko zakrojone prace przygotowawcze, aby zoptymalizować konkurencyjność ciężarówki wyścigowej. Kluczowym celem jest wyeliminowanie problemów mechanicznych, które nękały ich w zeszłym roku, maksymalizując w ten sposób potencjał zwycięstw w nadchodzącym wymagającym pięciomiesięcznym sezonie.

W sezonie 2023 SL Apollo Tyres Trucksport zdobył wiele miejsc na podium, a także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Ponadto kierowca zespołu, Sascha Lenz, zdobył nagrodę Driver’s Driver Award, przyznawaną przez innych zawodników FIA ETRC, w uznaniu jego indywidualnych osiągnięć w całym sezonie.

W tym sezonie 36-letni Niemiec weźmie udział w ośmiu rundach na renomowanych torach
w całej Europie, w tym na Nürburgring i Le Mans, przed finałowym wyścigiem na Circuito de Madrid Jarama w Hiszpanii 5 października 2024 r.

Plany na nadchodzący sezon

W nadchodzącym sezonie FIA ETRC zostanie wprowadzona seria zmian technicznych nakazanych przez organ zarządzający FIA, w tym wymóg nowej mieszanki opon i nowe ograniczenia dotyczące przednich osi. Będzie to najbardziej kompleksowy zestaw zmian technicznych w historii, który zmieni charakterystykę każdej ciężarówki, zwłaszcza w zakresie hamowania i reakcji zawieszenia.

– Zdobycie wielu miejsc na podium w zeszłym sezonie było oszałamiającym wynikiem dla Saschy i zespołu. Ciężko pracowali nad udoskonaleniem ciężarówki i wdrożeniem ulepszeń, aby w 2024 roku rywalizować o jeszcze więcej zwycięstw w wyścigach. Dzięki cennym doświadczeniom zdobytym w trudnym debiutanckim sezonie jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie osiągnąć nowe, ambitne cele. – mówi Yves Pouliquen, szef grupy ds. sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres Europe.

Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie oprogramowania symulacyjnego, Apollo Tyres analizowało i definiowało ustawienia przez cały rok, aby pomóc w opracowaniu nowej osi, która zapewnia ciężarówce MAN TGS zespołu lepszy poziom stabilności podczas pokonywania zakrętów przy dużych prędkościach.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!