Iveco na Międzynarodowej Wystawie ,,Comtrans 2013” w Moskwie

13 września 2013, 14:04

Pojazdy napędzane gazem ziemnym są główną częścią ekspozycji Iveco na wystawie ,,Comtrans 2013” w Moskwie. Są to najważniejsze branżowe targi pojazdów ciężarowych i użytkowych.

Comtrans 2013

Comtrans odbywają się co dwa lata, na zmianę z Salonem Motoryzacyjnym w Hanowerze. Oczekuje się, że w dniach 9-14 września 2013 r. w moskiewskim Crocus Expo swoją ofertę zaprezentuje ponad 300 wystawców.

Ekspozycja Iveco obejmuje pełen asortyment produktów tej marki: lekkie, średnie i ciężkie pojazdy użytkowe, pojazdy specjalistyczne przeznaczone do eksploatacji na placach budowy i w kamieniołomach oraz autobusy. Są wśród nich także dwa pojazdy napędzane metanem, będące przykładem zaangażowania firmy na rzecz ochrony środowiska.

Zajmujące centralną część stoiska pojazdy napędzane sprężonym gazem ziemnym to Daily 50C14G CNG z nadwoziem typu mikrobus wyprodukowanym przez „ST Nizhegorodetz” – renomowaną lokalną firmę specjalizującą się w konwersji furgonów na wersje osobowe – oraz samochód ciężarowy średniej wielkości Eurocargo ML120E20 CNG w barwach wskazujących na przynależność do parku pojazdów eksploatowanego przez firmę Nestle Waters.

Ofertę Iveco na stoisku uzupełniają: Iveco Daily 70C15, czyli lider w swojej klasie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 7 ton, przeznaczony dla klientów zainteresowanych średnimi pojazdami ciężarowymi, Trakker – specjalistyczny ciężki samochód do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, produkowany przez joint-venture IVECO-AMT, oraz Stralis Hi-Way, flagowy model z grupy pojazdów ciężkich i zdobywca prestiżowego tytułu Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013. Segment autobusów reprezentuje Magelys PRO, autokar turystyczny plasujący się w czołówce klasy premium.

W zewnętrznej części ekspozycji można obejrzeć dwie wywrotki Astra HD9 z napędem 6×6 i 8×8, zaprojektowane przez Iveco pod kątem eksploatacji na placach budowy i w kamieniołomach. Iveco Russia LLC zawarło w tym roku umowę o współpracy z firmą Gazprom PLC, największym wydobywcą i dostawcą gazu ziemnego w Federacji Rosyjskiej. W umowie obydwie strony podejmują się wspólnego promowania eksploatacji pojazdów napędzanych gazem ziemnym.

Iveco i Gazprom będą realizować programy w zakresie testowania i rozwoju pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym, organizowania kampanii promujących to paliwo jako optymalną alternatywę w przypadku pojazdów użytkowych oraz budowy kompletnej sieci stacji tankowania CNG w całej Rosji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

193.111.147.*, 14 września 2013, 14:24 0 0

Warto zobaczyć

Odpowiedz