Maszyny Kärcher na ulice miast

19 września 2013, 13:23

Nośniki narzędzi MIC, dzięki szerokiej gamie dostępnych akcesoriów dodatkowych, mogą pełnić rolę wielosezonowych pojazdów komunalnych, przycinać żywopłoty oraz myć ulice, zimą skutecznie odśnieżać oraz posypywać ulice i chodniki piaskiem bądź solą.

Wielozadaniowe pojazdy Kärcher

MIC 34C, MIC 45 i MIC 84 to wielozadaniowe pojazdy do różnorodnych prac komunalnych, przeznaczone do całorocznego użytkowania. W zależności od zastosowanych narzędzi, maszyny mogą pełnić rolę zamiatarek, odśnieżarek, solarek/piaskarek, pługów śnieżnych, kosiarek z rozdrabniarką, urządzeń do strzyżenia żywopłotów i wielu innych. Przede wszystkim służą jako nośniki narzędzi do utrzymania terenów miejskich i gminnych w tym: ulic, placów, parków, ogrodów zoologicznych, dworców i lotnisk. Są narzędziem dla samorządów terytorialnych, firm świadczących usługi komunalne i zarządzających nieruchomościami oraz szeroko pojętego przemysłu.

W sezonie zimowym nośniki narzędzi MIC można wyposażyć w odśnieżarkę z rozrzutnikiem o szerokości roboczej 100 cm z hydraulicznie obracanym kominem wyrzutu i hydraulicznie regulowaną odległością wyrzutu lub w szeroką odśnieżarkę z rozrzutnikiem o dużej wydajności powierzchniowej (szerokość robocza -160 cm). Ze śniegiem i lodem na drogach, alejkach, placach i chodnikach pomoże uporać się pług śnieżny Vario, w różnych szerokościach roboczych od 1.35 do 1.80 m, przystosowany do pracy ze wszystkimi nośnikami narzędzi Kärcher. Rozwiązaniem jest również opcjonalna półzawieszana piaskarka z funkcją napełniania bezpośrednioz silosu, która znacznie wpływa na skrócenie czasu napełnianiazbiornika i ułatwia obsługę maszyny operatorowi. Zimą nośniki narzędzi można opcjonalnie wyposażyć w łańcuchy na koła, które gwarantują bezpieczeństwo poruszania się po zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Ostre krawędzie ogniw łańcuchów ułatwiają manewrowanie i zapewniają lepszą przyczepność.

Nośniki narzędzi mogą np. pełnić rolę komunalnych pojazdów do mycia ulic i chodników. Do mycia betonu, asfaltu, płytek chodnikowych, kostki brukowej czy tartanu, można wykorzystać kompaktowy ciśnieniowy system spryskujący, wyposażony w osiem dysz rozmieszczonych na metalowej listwie. Zimą system ten może służyć też do spryskiwania solanką alejek, ulic i chodników. Do czyszczenia trudnodostępnych miejsc, gdzie większe akcesoria nie są w stanie dotrzeć, idealnie sprawdza się urządzenie wysokociśnieniowe zamontowane w tylnej części maszyny. Umożliwia ono łatwe mycie zbiorników na zanieczyszczenia zamontowanych na nośnikach narzędzi i zamiatarkach oraz różnych obiektów podczas prac komunalnych np. koszy na śmieci, kontenerów czy przystanków autobusowych.  Wśród opcjonalnego wyposażenia można znaleźć m.in. ręczną lancę do podlewania, urządzenie wysokociśnieniowe z wężem czy spryskiwacz z hydraulicznie sterowanym ramieniem ze spryskiwaczem, który umożliwia podlewanie roślin w miejskich parkach, skwerach, zieleńcach i na wyspach drogowych. Zbiornik z wodą montowany na nośniku narzędzi umożliwia pracę w miejscach z utrudnionym dostępem do sieci wodociągowej.

Wśród opcjonalnego wyposażenia można znaleźć kosiarkę ze zbiornikiem, przeznaczoną do nośników narzędzi MIC 34C z funkcją zamiatania. Aby móc wykorzystywać narzędzie do strzyżenia trawników, w miejsce szczotek należy podpiąć kosiarkę. Podczas koszenia trawa odsysana jest do zbiornika zanieczyszczeń. Opcjonalnymi narzędziami, w które warto wyposażyć  nośniki narzędzi MIC, jest m.in. kosiarka z systemem trzech ostrz, wyrzutem tylnym i hydrauliczną regulacją wysokości koszenia, która dobrze sprawdza się zarówno na średnich jak i bardzo dużych powierzchniach trawiastych. Do przycinania żywopłotów Kärcher poleca nożyce na wysięgniku, które ułatwiają równe i szybkie strzyżenie krzewów. Hydrauliczne sterowanie gwarantuje łatwą i wygodną obsługę osprzętu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!