Nowe opony Firestone Performer Row Crop dla rolnictwa

26 września 2013, 11:29

Seria opon Performer Row Crop przeznaczonych do upraw rzędowych jest kolejnym rozwiązaniem opracowanym przez Firestone w odpowiedzi na rosnącą tendencję stosowania coraz większych i cięższych maszyn rolniczych.

Opatentowana technologia Dual Angle Lug

Dzięki wysokiej nośności, długiemu okresowi eksploatacji i przyczepności, która pozwala na jazdę z większą prędkością, opony Performer Row Crop są tańsze w utrzymaniu i zapewniają maksymalną wydajność.

Opryskiwacze, podobnie jak inne maszyny rolnicze, zmieniają się. Stają się coraz bardziej wydajnymi i wszechstronnymi pojazdami o większej mocy, rozmiarach i wadze. Zadaniem dla producenta było więc dopasowanie opon w taki sposób, by były w stanie udźwignąć większe obciążenie. Wzmocniony karkas i stalowe opasanie opon Performer Row Crop umożliwiają przewożenie cięższych zbiorników i transportowanie ich z dużą prędkością przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa i wygody, podnosząc tym samym wydajność oprysków.

Opony Firestone Performer Row Crop we wszystkich rozmiarach produkowane są tą samą opatentowaną technologią Dual Angle Lug. Dzięki większej powierzchni styku z podłożem, technologia Dual Angle Lug zapewnia wyższą o około 4% przyczepność niż w przypadku opon standardowych. Ponadto, taki wzór bieżnika łatwo oczyszcza się, zapobiegając przyleganiu błota do opon, i w mniejszym stopniu ugniata glebę, co przyczynia się do zwiększenia przyczepności.

Wydajność na polu udało się także przenieść na warunki drogowe, bowiem nowe opony Firestone zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący im wysoki indeks prędkości. Opony Performer Row Crop pozwalają rolnikom szybko poruszać się po wszystkich nawierzchniach i podłożach, gwarantując wysokie oszczędności. Opony charakteryzują się także dużą dokładnością, zapewniają komfort jazdy i dobrą sterowność, także przy wyższej prędkości.

Oznaczenie „Field Care”

Wraz z nowymi oponami do upraw rzędowych marka Firestone wprowadza także logo „Field Care”, które umieszczone jest na ścianie bocznej opony i symbolizuje znaczenie środowiska oraz technologii, w które inwestuje firma. Liczba ludności na świecie cały czas rośnie, do 2050 roku osiągnie 9 miliardów ludzi, a powierzchnia terenów dostępnych pod uprawę jest ograniczona. Dlatego też zwiększanie wydajności i ochrona środowiska są zagadnieniami priorytetowymi w rolnictwie. Firestone posiada wiedzę, dzięki której może podnieść wydajność i rentowność prac polowych, koncentrując się na ochronie zdrowej gleby.

Opony Firestone Performer Row Crop są już dostępne w kilku rozmiarach, zarówno jako oryginalne wyposażenie, jak i na rynku części zamiennych. Dodatkowe informacje na temat nowego produktu można znaleźć na nowej stronie internetowej Firestone pod adresem: www.firestone.eu/agri.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!