Nowe autobusy elektryczne już jeżdżą. Następne miasto elektryfikuje komunikację miejską.

14 czerwca 2024, 14:04

Coraz więcej miast decyduje się na elektryfikację floty autobusów miejskich. Takie widoki to standard w dużych miastach (na przykład w Warszawie, czy we Wrocławiu) i coraz częstsza nowość w mniejszych miejscowościach.

autobusy elektryczne Yutong E9

Autobusy elektryczne Yutong w kolejnym mieście

Kolejne 8 elektrycznych autobusów Yutong E9 trafi na drogi polskich miast. Tym razem podpisano umowę pomiędzy miastem Wałcz a Busnex Poland. Zachodniopomorska miejscowość stawia na rozwój elektromobilności w transporcie publicznym, a dostawa tych pojazdów ma być pierwszym krokiem do realizacji planu.

– Bardzo się cieszymy, że elektrobusy Yutong pojawią się także w województwie zachodniopomorskim. Do Wałcza dostarczyliśmy 9-metrowe pojazdy, sprawdzone już przez polskie samorządy. Osiem zeroemisyjnych autobusów elektrycznych to solidne wsparcie dla komunikacji miejskiej i krok w kierunku zielonego transportu. Już wkrótce nowoczesny, zeroemisyjny tabor obsłuży lokalną komunikację miejską – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Yutong E9 w Wałczu

autobusy elektryczneWałcz postawił na autobusy Yutong E9. To chińska marka, która jest jednym z największych producentów autobusów na świecie, zaskarbiającym aż 15% udziałów tego rynku. Pojazdy mają pokonywać około 350 kilometrów na jednym naładowaniu. Są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażone w klimatyzację oraz system monitoringu.

Autobusy elektryczne wymagają również odpowiedniej infrastruktury. I o tym pomyślano — kontrakt miasta Wałcz dotyczył również dostawy 4 mobilnych, dwustanowiskowych ładowarek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!