Nowe linie opon KMAX i FUELMAX – konferencja Goodyeara

14 października 2013, 11:17

Goodyear zorganizował konferencję prasową, na której przedstawił swoje nowe produkty – linie opon KMAX i FUELMAX. Głównymi zaletami, wynikającymi z zastosowania nowych opon mają być zmniejszenie kosztów przejechanych kilometrów oraz oszczędność paliwa.

Goodyear KMAX i FUELMAX

Podczas konferencji przedstawiciele firmy Goodyear zaprezentowali nowe linie opon oraz ich zalety. Poruszono także tematykę oczekiwań odbiorców flotowych oraz tego, co bezpośrednio wpływa na ich decyzje zakupowe. Sporo miejsca poświęcono rozwijanej ofercie bieżnikowania opon Goodyear.

KMAX jest specjalną linią produktową przeznaczoną do zastosowań szosowych, która oferuje maksymalne potencjalne przebiegi oraz dobre parametry jezdne przez cały rok. Linia produktowa KMAX obejmuje oponę KMAX S na oś kierowaną, KMAX D na oś napędową oraz KMAX T do naczep. Ta linia zapewnia dłuższe przebiegi o 35% w stosunku do równoważnych opon Goodyeara Regional Haul do transportu regionalnego, przy czym poziom efektywności paliwowej jest na tym samym poziomie. Linia posiada również parametry całoroczne dzięki oponom na oś napędową, które spełniają wymagania stawiane oponom w warunkach zimowych i posiadają nie tylko oznaczenie M+S (nadaje się do jazdy w błocie i po śniegu), a także oznaczenie “Alpine” lub symbol góry o trzech szczytach z płatkiem śniegu (ang. 3PMSF) świadczący o tym, że opony nadają się do jazdy w ciężkich warunkach zimowych.

FUELMAX jest nową linią efektywnego paliwowo ogumienia, w przypadku którego konstruktorzy Goodyeara szczególny nacisk położyli na zmniejszenie oporów toczenia i możliwości stosowania opon zarówno w transporcie dalekobieżnym, jak i regionalnym. Linia FUELMAX obejmuje oponę na oś kierowaną – FUELMAX S, na oś napędową – FUELMAX D oraz na oś naczepy – FUELMAX T. Największą zaletę tej linii opon mają być niskie opory toczenia, przy czym równocześnie udało się zachować wysokie osiągi pod względem przebiegu, hamowania na mokrej nawierzchni oraz innych kluczowych parametrów.

Asortymenty opon KMAX i FUELMAX do bieżnikowania

Goodyear po raz pierwszy w historii wprowadza na rynek asortyment opon bieżnikowanych TreadMax jednocześnie z zaoferowaniem zupełnie nowych opon. Włączenie linii opon KMAX oraz FUELMAX do opon bieżnikowanych oznacza, że Goodyear oferuje teraz pełną gamę opon bieżnikowanych na gorąco do pojazdów użytkowych. Wcześniej wersje opon do bieżnikowania były wprowadzane z pewnym opóźnieniem czasowym w stosunku do premiery rynkowej nowych linii produktowych.

Opony TreadMax KMAX i FUELMAX do bieżnikowania będą dostępne wkrótce po debiucie rynkowym dwóch nowych linii opon.

Więcej szczegółowych informacji na temat nowych opon Goodyear, ofercie bieżnikowania oraz propozycjach dla flot opublikujemy w najbliższych tygodniach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!