Potrójne zwycięstwo dla Hahna w FIA ETRC 2013

28 października 2013, 16:06

Jochen Hahn, startujący w zespole Castrol Team Hahn Racing MAN, zwyciężył w Mistrzostwach Europy w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych FIA 2013. To trzeci z kolei tytuł mistrzowski tego kierowcy.

Tak jak w ubiegłym roku, Niemiec Jochen Hahn i Hiszpan Antonio Albacete stanęli oko w oko w walce o tytuł najlepszego kierowcy. Hahn miał co prawda 11 punktów straty do Albacete, ale ostatecznie wyszedł na prowadzenie i po raz trzeci sięgnął po wygraną.

Wyścigowe opony Goodyear do pojazdów ciężarowych, wykorzystywane przez zespoły, są dostarczane dzięki współpracy Goodyeara z organizatorem Mistrzostw – TRO (Truck Racing Organisation). TRO dostarcza i montuje opony w imieniu Goodyeara, a na każdym torze działa dedykowany zespół, który wspiera technicznie zawodników. W zależności od toru i panujących na nim warunków, zdarza się że TRO montuje nawet 300 opon w czasie jednego wyścigowego weekendu.

Aby pomóc przedstawicielom TRO i FIA w zarządzaniu ogumieniem, wszystkie wyścigowe opony ciężarowe wyposażone są w układ identyfikacji radiowej (RFID), umożliwiający zidentyfikowanie każdej pojedynczej opony. Technologia ta jest stosowana również w oponach do naczep Goodyear Regional RHT II w rozmiarze 435/50R19.5, aby skrócić czas obsługi i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania.

Goodyear wytwarza opony dla Mistrzostw Europy w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych FIA od 2004 r. Opony są zatwierdzane przez FIA, a następnie produkowane w rozmiarze 315/70 R22.5 z wykorzystaniem standardowej osnowy, zoptymalizowanej pod kątem lepszej wydajności. Zdolność opon do sprostania wymaganiom 5,5-tonowej ciężarówki, ścigającej się z prędkością do 160 km/h jest dowodem trwałości tych opon.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!