Wymienne stosowanie zabudów dzięki rozwiązaniu KH-KIPPER

30 października 2013, 14:48

System wymienny w rozwiązaniu KH-KIPPER jest układem specjalnym przeznaczonym do wymiennego stosowania wszelkiego rodzaju zabudów, które mogą być montowane na podwoziach ciężarowych. Stwarza on możliwość dowolnej konfiguracji nadwozia (wywrotka, betoniarka, inne) samochodu ciężarowego według aktualnych potrzeb użytkownika pojazdu.

System wymienny od KH-KIPPER

System składa się z ramy pośredniej połączonej na stałe z podwoziem, układu zaczepów bocznych i wewnętrznych służących do osadzenia zabezpieczenia zabudowy zamiennej, pionowych siłowników hydraulicznych do podnoszenia zabudów, zabezpieczeń zabudowy na ramie pośredniej, pulpitu z wejściami szybkozłączy, sterowania całym systemem, układu hydraulicznego ze zbiornikiem oleju i pompą oraz nóg podporowych odstawczych do 12 t nośności.

Wymiana zabudowy z jednej na drugą odbywa się w czasie 10-14 minut i wykonywana jest przez jedna osobę, np. kierowcę samochodu. Osoba obsługująca, przy użyciu sterowania, zwalnia zabezpieczenia blokujące zabudowę, następnie zabudowa unoszona jest nad podwoziem pionowo do góry przez siłowniki hydrauliczne osadzone pod nią. Następnie wsuwane są ręcznie nogi podporowe do gniazd zabudowy (cztery lub sześć w zależności od długości i ciężaru zabudowy). Poprzez opuszczenie siłowników pionowych następuje odstawienie zabudowy i możliwe jest wyjechanie podwoziem. Po najechaniu podwoziem pod drugą zabudowę odstawioną na nogach podporowych i wykonaniu opisanych wyżej operacji w kolejności odwrotnej cykl wymiany zostaje zakończony.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!