Zimowe opony autobusowe Continental

3 listopada 2013, 13:01

Continental jest jedynym producentem ogumienia oferującym pełne pokrycie produktów do wszystkich typów autobusów. Nowością w ofercie jest opona zimowa UrbanScandanavia HA3, stworzona z myślą o autobusach miejskich.

Conti UrbanScandinavia

Nowa opona Conti UrbanScandinavia nadaje się do montażu na wszystkich osiach autobusów wykorzystywanych w transporcie publicznym.

Conti UrbanScandinavia HA3 dobrze spisuje się na zimowych drogach, ponieważ wyposażono ją w liczne krawędzie i lamele. Ponieważ autobusy miejskie muszą kursować punktualnie w każdych warunkach pogodowych, Continental poleca tę właśnie oponę do użytku w zimowych warunkach. Chociaż ustawodawcy z wielu państw Europy nakazują wyłącznie montowanie opon zimowych na osiach napędowych, Continental zaleca używanie specjalnie zaprojektowanych opon zimowych na wszystkich osiach. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo pojazdów, kierowców i pasażerów, dzięki której uniknąć można kosztownych opóźnień.

Do produkcji zimowych opon autobusowych wykorzystywana jest elastyczna, naturalna mieszanka gumowa, która nie twardnieje nawet w temperaturach do -60° C. Miękka mieszanka powoduje, że opona przylega do nawierzchni, a zimowy bieżnik wyraźnie poprawia przyczepność w warunkach zimowych.\

Continental jest jedynym producentem opon autobusowych, którego oferta obejmuje ogumienie do wszystkich typów autobusów, we wszystkich rozmiarach. Firma z Hanoweru od 2010 roku oferuje zimowe ogumienie do autobusów turystycznych i regionalnych: HSW2 Coach. Opony te mogą być wykorzystywane na wszystkich osiach pojazdów. Zapewniając trakcję lepszą nawet o 20%

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!