Nowa opona regionalna Continental do przyczep

5 listopada 2013, 15:54

Continental poszerzył ofertę opon klasy Premium do przyczep i naczep. 385/65 R22.5 HTR 2 XL to opona o dużej nośności, do pojedynczego montażu.

Continental HTR 2 XL

HTR 2 XL to nowy produkt o podwyższonym indeksie nośności, zaprojektowany specjalnie z myślą o regionalnych operacjach dostawczych. Dzięki nośności do 5 ton, Continental HTR 2 XL 385/65 R 22.5 z indeksem nośności 164, jest rozwiązaniem do stosowania w przyczepach miejskich, wykorzystywanych w łańcuchach dostaw i transporcie żywności na terenie całej Europy.

Ciężarówki z plandeką, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody-chłodnie o masie własnej do 25 ton i dużej ładowności są często wykorzystywane w dostawach towarów codziennego użytku do supermarketów i stacji benzynowych na terenach miejskich. Elastyczne, a przede wszystkim zwinne przyczepy dzięki swej zwrotności mogą być z powodzeniem wykorzystywane tam, gdzie brakuje przestrzeni, a ponadto zapewniają mniejsze zużycie bieżnika w pojazdach jednoosiowych.

Podczas gdy w miejskich przyczepach zwykle wykorzystuje się montowane bliźniaczo opony o rozmiarze 275/70 R22.5, HTR 2 XL w rozmiarze 385/65 R 22.5 może być montowana pojedynczo. Opona ta charakteryzuje się dużą żywotnością i niewielkimi oporami toczenia. Przekłada się to na wyraźną redukcję zużycia paliwa.

Opony HTR 2 XL mogą być używane w całej Europie, zarówno w transporcie regionalnym i miejskim, jak i w przewozach długodystansowych. Nowa opona do przyczep otrzymała etykietę UE z oznaczeniami B – za wydajność, oraz C – za właściwości jezdne na mokrych nawierzchniach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!