Bridgestone na targach Agritechnica 2013

7 listopada 2013, 12:29

Bridgestone, właściciel marki opon rolniczych Firestone, weźmie udział w tegorocznych targach Agritechnica, które odbędą się w Hanowerze.

Produkty Firestone na Agritechnice

Bridgestone pokaże na targach produkty Firestone, a także da swoim gościom okazję do zapoznania się z wieloletnią historią firmy. Co ważniejsze, firma Bridgestone wybrała tegoroczną Agritechnikę, najważniejsze na świecie targi rolnicze, do przedstawienia kolejnego kroku w swojej strategii dla opon rolniczych. Ze względu na rosnącą populację, zwiększa się presja na wydajność terenów rolnych, która wymaga wzrostu skuteczności i wydajności upraw. Urządzenia rolnicze są coraz większe, coraz mocniejsze i coraz bardziej wyspecjalizowane, a jednocześnie ich wpływ na glebę musi być ograniczony do minimum. Bridgestone Corporation zamierza opracowywać opony o niskim współczynniku ubijania gleby, wysokiej wydajności i małym zużyciu paliwa.

W dziale Firestone na stoisku firmowym zostaną przedstawione niektóre z niedawno wprowadzonych europejskich produktów, jak:

  • Opony 270/95R48 PERFORMER ROW CROP do opryskiwaczy – wąskie opony, które umożliwiają dokładne prowadzenie pojazdu między rzędami upraw, nie uszkadzając roślin ani ich korzeni. Dzięki stalowej konstrukcji pasa, model PERFORMER ROW CROP ma większą nośność niż wiele opon konkurencyjnych, dzięki czemu umożliwia korzystanie z większych zbiorników. Ponadto dzięki technologii Dual Angle Lug1, która zapewnia przyczepność i niski stopień ubijania gleby, rolnicy mogą pracować szybciej i osiągać wyższą wydajność.
  • Model 800/65R32 MAXI TRACTION COMBINE – opony do kombajnów, łączące w sobie wydajność i niski współczynnik ubijania gleby. Wzmocniony karkas z elastyczną ścianą boczną zapewniają oponom MAXI TRACTION COMBINE dużą powierzchnię styku i stabilność, które są niezwykle ważne w ciężkich pojazdach o wysoko umieszczonym środku ciężkości.
     

Na targach pojawią się także znane już produkty Firestone:

  • Model 500/70R24 DURAFORCE UTILITY do zastosowań przemysłowych, takich jak koparko-ładowarki i ładowarki kołowe. Dzięki szerokiemu i płaskiemu bieżnikowi oraz pogrubionej ścianie bocznej opony te zapewniają stabilność i bezpieczeństwo w długim okresie eksploatacji.
  • Model IF800/70R38 MAXI TRACTION z technologią Improved Flexion do ciągników o dużej mocy, wyposażone w karkas umożliwiający lepsze ugięcie opony, które obniża stopień ubicia gleby i podnosi wydajność na drodze. Parametry tego produktu zostały potwierdzone za pomocą testu DLG FOKUS2, w którym model IF710/70R42 MAXI TRACTION był porównywany z podobnymi produktami trzech wiodących producentów europejskich. Opony Firestone MAXI TRACTION IF uzyskały ocenę „+” w każdym spośród trzech następujących kryteriów: przyczepność, zużycie paliwa i wydajność powierzchni.

 

Targi w Hanowerze odbędą się między 10 a 16 listopada 2013 r. Stoisko Bridgestone  mieści się w hali 9 (stoisko nr G23).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!