Projekt edukacyjny MANa

7 listopada 2013, 15:43

Uczniowie wspieranej przez MAN Trucks szkoły podstawowej z Suchoraby wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach projektu edukacyjnego „Odblaskowa Szkoła” dzieci uczestniczyły w audycie „Street Driving Test”.

MAN Trucks uczy

„Street Driving Test” to jeden z elementów systemu kontroli jakości realizowany w fabryce MAN Trucks w Niepołomicach. Polega on na odbiorze pojazdu oczami klienta, czyli kontroli najważniejszych funkcji pojazdu w trakcie jazdy.

Uczestnicy testu mogli zobaczyć jezdnię z perspektywy kierowcy ciężarówki, doświadczyć, jak zachowuje się ciężarówka podczas jazdy na drogach szutrowych, na autostradzie oraz w mieście, jak pojazd hamuje i ile potrzebuje do tego miejsca. Uczestnicy dowiedzieli się, że na zewnątrz pojazdu niektóre punkty są przez kierowcę niewidoczne, dlatego to ważne, by nie przebywać zbyt blisko pojazdu, przemieszczać się właściwą stroną szosy oraz być widocznym na drodze.

Przeszkoleni uczniowie wzięli udział w zorganizowanym następnie na Rynku w Niepołomicach happeningu na temat bezpieczeństwa, informowali przechodniów o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze oraz przekazywali im specjalnie przygotowane ulotki. Na happeningu obecni byli również: Szymon Urban Kierownik Referatu Promocji z Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, podinspektor Tomasz Joniec, Komendant Komisariatu Policji w Niepołomicach, Leszek Prochwicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Suchorabie oraz pracownicy MAN Trucks.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!