Solaris dostarczy 300 autobusów i trolejbusów do Rygi

22 listopada 2013, 13:38

Solaris zrealizuje kolejne zamówienie w nadbałtyckim kraju. Przewoźnik Rigas Satiksme ze stolicy Łotwy zamówił 175 autobusów i 125 trolejbusów Solaris. Pojazdy będą dostarczane w latach 2014-2018.

Solaris wyprodukuje 175 autobusów niezależnie, natomiast 125 trolejbusów powstanie we współpracy z czeską Škodą Electric. Kontrakty dodatkowo zakładają opcję rozszerzenia zamówienia o 30 proc. Podpisana umowa obejmuje dostawę 115 przegubowych pojazdów Solaris Urbino 18 oraz 60 autobusów w wersji dwunastometrowej. Autobusy będą wyposażone w silniki diesla, spełniające normę Euro 6. Wszystkie trolejbusy zostaną dostarczone w wersji 18-metrowej.

– „Jesteśmy dumni z obu podpisanych kontraktów i dziękujemy naszemu łotewskiemu partnerowi Rigas Satiksme, któremu dostarczamy pojazdy już od 2001 roku, za kolejny raz okazane zaufanie. Ta długofalowa współpraca jest dla nas potwierdzeniem jakości i niezawodności naszych autobusów oraz trolejbusów. Cieszymy się, że będzie ona w tak imponujący sposób kontynuowana” – mówi Martin Gruber, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach ds. Sprzedaży, After Sales, Marketingu i Zapewnienia Jakości.

Do tej pory firma Solaris dostarczyła na Łotwę 253 pojazdy, z czego 223 do Rygi. Są to zarówno autobusy, jak i trolejbusy. Oprócz stolicy tego państwa Solarisy jeżdżą także w mieście Daugavpils.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!