Uroczyste otwarcie nowej siedziby SAF HOLLAND Polska

9 grudnia 2013, 14:24

Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od wbudowania kamienia węgielnego pod nowe Centrum Magazynowo-Warsztatowe SAF Holland Polska do rozpoczęcia jego działalności. Nowy budynek mieści się w Pile, przy ulicy Wawelskiej.

Nowa siedziba SAF-Holland Polska oficjalnie otwarta

Uroczystego otwarcia nowego Centrum Magazynowo-Warsztatowego dokonano 5 grudnia 2013 r. w Pile. Obiekt funkcjonował jednak już od 1 października. Ekspresowa budowa trwała zaledwie kilka miesięcy. W kwietniu informowaliśmy o wbudowaniu kamienia węgielnego pod rozpoczęcie realizacji inwestycji.

„Zaangażowani ludzie są podstawą sukcesu” – te słowa wypowiedziane przez Detlefa Borghardta – CEO firmy SAF HOLLAND podczas uroczystości, dobrze tłumaczą tempo i rozmach inwestycji. Nowa siedziba firmy to biurowiec o powierzchni 780 m. kw., sale szkoleniowe, serwis pojazdów o pow. 1200 m. kw. wraz z SKP, oraz 3200 m. kw. powierzchni magazynowej z 3300 m. kw. pow. paletowej o wysokości składowania 8 m.

Przedstawiciele firmy podkreślali, że udana realizacja inwestycji byłaby niemożliwa bez zaangażowania i przychylności władz miasta i województwa. Mirosław Mantaj – starosta pilski powiedział:
– „Każdy dzień się liczy, więc pozwolenie na budowę zostało natychmiast zaakceptowane, żeby można było jak najszybciej rozpocząć budowę. SAF HOLLAND dba o warunki socjalne dla swoich pracowników. Bardzo się cieszę, że taka firma przenosi się do Piły”.

– „Witamy Waszą firmę w Pile. Cieszymy się z tego, co jest i mamy nadzieję, że jesteście zaczynem, który będzie ściągał kolejnych inwestorów do tego miasta. Piła obchodzi w tym miesiącu swoje 500-lecie. Tylko w takich kategoriach myślimy.” – dodał Piotr Głowski – Prezydent Piły.

SAF HOLLAND w Pile zatrudnia 36 osób, w tym 4 pracowników magazynu, 6 mechaników i 2 osoby dodatkowo w serwisie. Jest to pierwszy na świecie własny serwis tej firmy. Dotąd udzielano jedynie autoryzacji.

Marek Modrak – szef zespołu SAF HOLLAND pracującego nie tylko na rzecz polskiego rynku, ale również na rzecz Ukrainy i krajów bałtyckich, z dumą opowiadał o nowym projekcie. Podkreślał, że ta inwestycja to nie tylko realizacja zadań z centrali i decyzji o uruchomieniu pierwszego własnego serwisu, ale również dbałość o poprawienie wizerunku firmy i warunków pracy pracowników:

– „Zmiana lokalizacji miała uzasadnione powody. Należały do nich: konieczność gruntownego remontu starej siedziby i dobudowanie serwisu. Lokalizacja w Pile, w bardzo dobrym miejscu, gdzie codziennie przejeżdża kilka tysięcy ciężarówek, powinna w przyszłości zaowocować dopływem klientów”.

Detlef Borghard podkreślił, że inwestycja była możliwa, dzięki kilku grupom osób, którym należą się podziękowania. Te grupy to klienci firmy, partnerzy, dostawcy, banki i przedstawiciele władz oraz zespół oddanych pracowników.

Przy okazji uroczystości otwarcia nowego Centrum, 5 grudnia obchodzono również 15-lecie firmy. Co prawda faktycznie wypadało ono w ubiegłym roku, jednak okazje połączono. Wśród obecnych gości było wielu przedstawicieli firm wspólpracujących z SAF HOLLAND – m.in. producentów naczep i dystrybutorów części. Na ręce Marka Modraka posypały się gratulacje i życzenia od współpracujących firm.

 

Polski oddział SAF istnieje od 1997 r. Firma startowała w czteroosobowym składzie. W 2002 r. wybudowano pierwszą halę w Trzciance. Rok później otworzono oddział na Ukrainie. W 2006 r,. nastąpiło połączenie Otto Achsenfabrik SAF i amerykańskiego producenta wyposażenia do poj. użytkowych Holland Group. SAF-Holland posiada w ofercie osie i systemy zawieszeń, systemy kół, sprzęgi siodłowe, nogi podporowe, sprzęgi, sworznie królewskie, windy załadowcze, rozwiązania dla flot i wiele innych komponentów do autobusów i poj. ciężarowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

93.179.216.*, 29 marca 2015, 15:53 0 0

fajnie wyglada

Odpowiedz