Nowa siedziba SAF-Holland Polska

6 maja 2013, 11:54

Uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego rozpoczęła się budowa nowego Centrum Magazynowo-Warsztatowego SAF-Holland Polska w Pile.

SAF-Holland Polska z nową siedzibą

Marek Modrak i Detlef Borghard SAF-HOLLANDNowa siedziba firmy powstanie przy ulicy Wawelskiej w Pile. Jak dotąd lokalizacją polskiego oddziału SAF-Holland była, położona ponad 20 km od tego miasta, Trzcianka. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 29 kwietnia 2013 r. Uczestniczyli w nim m.in. Prezes Zarządu SAF-Holland Polska – Marek Modrak, Detlef Borghard – CEO SAF-Holland, i Prezydent Piły – Beata Dudzińska.

Budowa nowego obiektu jest odpowiedzią na coraz większą sprzedaż, a co za tym idzie większe potrzeby magazynowe. Nowy obiekt, który powstanie w specjalnej strefie ekonomicznej ma zawierać 3000 m2 powierzchni SAF-HOLLAND oddział w Pilemagazynowej i ok. 1500 m2 przeznaczonych na serwis i stację kontroli. To nowość, gdyż dotąd firma współpracowała z warsztatami niezależnymi, udzielając im autoryzacji. 

Według planu, obiekt ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2013 r.

 

SAF-Holland w PilePolski oddział SAF istnieje od 1997 r. Firma startowała w czteroosobowym składzie. W 2002 r. wybudowano pierwszą halę w Trzciance. Rok później otworzono oddział na Ukrainie. W 2006 r,. nastąpiło połączenie Otto Achsenfabrik SAF i amerykańskiego producenta wyposażenia do poj. użytkowych Holland Group. SAF-Holland posiada w ofercie osie i systemy zawieszeń, systemy kół, sprzęgi siodłowe, nogi podporowe, sprzęgi, sworznie królewskie, windy załadowcze, rozwiązania dla flot i wiele innych komponentów do autobusów i poj. ciężarowych.

Centrum Magazynowo-Warsztatowe SAF-Holland PolskaSAF-HOLLAND oddział Piła

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!