NETCAP – system doskonały?

7 listopada 2016, 23:26

Firma Alupart – autoryzowany przedstawiciel renomowanych marek takich jak Speedline Truck, Haacon GmbH czy LT ALU Leg, poszerza swoją bogatą ofertę o kolejne nowoczesne rozwiązanie. Myślałeś, że nie da się bardziej udoskonalić swojego zestawu? Czy Twoje transporty mogą być bardziej wydajne, a zyski większe? My pokażemy Ci, że tak!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W transporcie jedną z najważniejszych wartości jest czas. Proste – czas to pieniądz, więc warto zyskiwać go jak najwięcej. System NETCAP, który dostarcza firma Alupart, jest w stanie bez najmniejszych problemów ten czas zaoszczędzić. NETCAP jest systemem ruchomych plandek, który całkowicie zakrywa powierzchnię ładunkową naczepy. Źródeł systemów NETCAP należy szukać w Holandii w okolicach roku 1999. Od tamtej pory są one nieprzerwanie produkowane. Używa się ich na całym świecie przy transporcie najróżniejszych towarów – takich jak profile stalowe, drewno, szkło, kontenery, maszyny, czy samochody osobowe. Aluminiowa konstrukcja, na której opiera się NETCAP, zapewnia stabilność całego systemu plandek i jest bardzo lekka. Między innymi dzięki temu system NETCAP może z powodzeniem obsługiwać jedna osoba. NETCAP jest systemem, który jeśli będzie stosowany zgodnie z zaleceniami, posłuży przez lata. Nowoczesne materiały, z których wykonywane są plandeki, czy fakt, iż konstrukcja wykonana jest z wytrzymałego aluminium, są gwarancją długowieczności systemu NETCAP.

Jak to działa?

opbouw-kopiowanie

System NETCAP opiera się na misternej konstrukcji, która jest jednocześnie lekka i wytrzymała. Co daje gwarancję takiemu rozwiązaniu? Całość systemu opiera się na wytrzymałych, szerokich wózkach suwnicowych. To pozwala na to, by mógł być on otwierany zarówno od przodu jak i od tyłu. Przy załadunkach bocznych – takie rozwiązanie to skarb. Bez przekładania belek, bez przewijania plandeki. Po prostu – można przesunąć system z jednej strony na drugą. Montowanie suwnic może odbywać się niemalże na dowolnej wysokości pojazdach – cały system może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Gwarancją dobrego działania suwnic są koła wykonane z tworzywa sztucznego, wyposażone w łożyska samosmarowne i dodatkowo poruszające się po elastycznym gumowym pasie. Bezpieczeństwo układu suwnic opiera się na pewnej konstrukcji prętów wspornikowych, które odpowiedzialne są za utrzymanie całości aluminiowego szkieletu NETCAP. To te wsporniki sprawiają też, iż płaszcz plandeki składa się równomiernie przy każdym przesunięciu. Zarówno w przód, jak i w tył.

ferrari-kopiowanie

Plandeka to nie tylko reklama

Reklama na plandekach to oczywiście żadna nowość zarówno dla doświadczonych w branży transportowej, jak i dla użytkowników dróg. Ważne jest jednak to, by ci ostatni zwrócili uwagę właśnie na naszą plandekę, na naszą reklamę! Jednakże plandeka ma też chronić, a nie tylko reklamować! Z tego właśnie powodu, System NETCAP jest pokryty plandekami najwyższej jakości wykonanymi z powłoki PCV 900gr/m2. Dlaczego jest ona tak wyjątkowa? Ogromnym atutem naszych plandek jest fakt, iż są one pokrytą dodatkową gumową powłoką od strony wewnętrznej. Nie ma więc możliwości, by jakiekolwiek warunki atmosferyczne zaszkodziły naszemu ładunkowi. Z systemem NETCAP jest on w pełni bezpieczny. Płaty składające się na płaszcz plandeki, zaprojektowano tak, by ich łączenia przypadały akurat na miejsce styku plandeki z aluminiowym szkieletem NETCAP. Dzięki temu łączenia materiału, kiedy system jest rozłożony, są podtrzymywane przez konstrukcję. Mamy zatem plandekę, na której możemy umieścić dowolny nadruk, która chroni nasz materiał i która przede wszystkim jest przymocowana do naszego systemu tak, by nie trzeba było martwić się o to, czy na pewno zakrywa całość naczepy, czy nie tworzą się prześwity i tym podobne. Plandekę ze szkieletem konstrukcji łączą szerokie pasy mocnych rzepów. Całość natomiast wieńczy umieszczona z tyłu sprężynowa roleta, którą można zamontować, by pomagała nam w szybszym otwieraniem i zamykaniem plandeki. Nie ma zatem problemu, by nasz system bezpiecznie, sprawnie i płynnie składał się w dowolną stronę.

hertoghs_ods03_3-kopiowanie

Kompozycja indywidualna

Jak już wspominaliśmy, system NETCAP projektujemy tak, by zaspokajał wszystkie potrzeby jego użytkowników. Konstrukcja może zostać zbudowana tak, by pasowała do posiadanej wysokości i długości pojazdu. Projekt konsultowany jest z profesjonalnymi doradcami i dostarczany do odbiorcy bezpośrednio z fabryki. Każdy z potencjalnych użytkowników systemu NETCAP może dostosować system bezpośrednio do swoich potrzeb. Dostępne są dodatkowe opcje, takie jak specjalne wezgłowie, które pozwoli na zamontowanie systemu na różnych typach wezgłowia. Inny rozwiązaniem jest możliwość zastosowania w systemie NETCAP drzwi. Ich sprawne działanie możliwe jest dzięki montowaniu wzmocnionych suwnic. Kolejne rozwiązanie dodatkowe, to specjalne uchwyty dachowe, które zapobiegają opadaniu plandeki przy jej składaniu. To rozwiązanie przydatne jest szczególnie w przypadku ładunków, które nie mogą mieć styczności z plandeką. Takich jak np. panele szklane.

opspannen-kopiowanie

W prostocie siła

System NETCAP to rozwiązanie, które w nowoczesnym transporcie znajduje swoje zastosowanie coraz częściej i wiemy, iż w przyszłości stanie się ono standardem. Każdy, kto ceni sobie spokój, bezpieczeństwo i pewne zyski, będzie używał systemu NETCAP. Jeśli poszukujemy ekologicznych rozwiązań, które będą odchudzały nasz transport i które zapewnią pewne działanie – NETCAP właśnie takim rozwiązaniem jest. W połączeniu z aluminiowymi felgami, czy podporami przyniesie oszczędność wagi, a co za tym idzie przestrzeni załadunkowej, o której wcześniej nawet nie można było marzyć. Niektóre rozwiązania są tak proste – warto po nie sięgnąć, by usprawnić swoje codzienne działania i sprawić, by były zwyczajnie przyjemne i w dodatku… zarabiały na siebie.

Więcej informacji na stronie: www.netcap.pl

lps-mller_fzb2013_012_1-kopiowanie

Artykuł sponsorowany ALUPART Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!