Nowy TIS-Web 4.2

9 grudnia 2013, 12:36

TIS Web, program do archiwizacji, wizualizacji i analizy danych pobranych z tachografów (cyfrowych i analogowych) oraz kart kierowcy, doczekał się nowej wersji – 4.2. Wraz z nią pojawiły się zmiany, które zwiększają funkcjonalność programu.

Nowe funkcje TIS Web 4.2 to:

  • Aplikacja na urządzenia mobilne Fleet App 1.3
  • Usługi komunikacji
  • Usługa lokalizacji
  • Śledzenie za pomocą GeoLoc


Fleet App 1.3

Dzięki niej i TIS-Web 4.2 kierowca może oznaczać szczegółowe informacje o pojeździe. Odbywa się to poprzez oznaczenie informacji o pojeździe, takich jak: poziom oleju, światła stopu, poziom wody itd. – jako czerwone (alert) lub zielone (wszystko ok ). Z tą funkcjonalnością zarządca floty dostaje wczesne informacje o usterkach pojazdu i dzięki nim jeszcze przed powrotem pojazdu do bazy może przygotować serwis, dotyczący podanych przez kierowcę usterek.

Dzięki aplikacji Fleet App 1.3 na ekranie smartfona, kierowca może zdefiniować aktualne załadowanie pojazdu. Ta informacja zostanie wyświetlona zarządcy floty w funkcji śledzenia na TIS-Web Mapy . Pozwoli to zarządzającemu flotą na wybór właściwego pojazdu do odebrania towaru w oparciu o najważniejsze dane.

Nowa aplikacja Flotowa umożliwia użytkownikowi wysyłanie ze smartfona dziennych sprawdzeń/raportów z pojazdów i informacji z VDO Counter -bezpośrednio do oprogramowania TIS-Web. Dane z VDO Counter są automatycznie wysyłane co 5 minut.

Usługi komunikacji

Wszystkie wprowadzone przez kierowców sprawdzenia pojazdu mogą być zobrazowane poprzez TIS-Web. Na tablicy w TIS-Web Communicator użytkownik może widzieć informacje dotyczace sprawdzenia pojazdu oraz status wiadomości. Pozwala to zarządzającemu flotą na szybsze uzyskanie informacji i reakcję, gdy ta leży po jego stronie. Nowa usługa TIS-Web Communicatora umożliwia przesyłanie dwukierunkowych wiadomości z TIS-Weba do smartfona kierowcy za pomocą najnowszej aplikacji TIS-Web Fleet.

Usługa lokalizacji

Nowa, dostępna w TIS-Web usługa lokalizacji pobiera informacje o położeniu pojazdu ze specjalnego pliku VDO z tachografu DTCO (wersja 2.1 i wyższa) – i wyświetla położenie pojazdu na mapie. Dla niższych wersji tachografu DTCO, dane o położeniu pojazdu wysyłane są ze smartfona do TIS Web przy wykorzystaniu aplikacji Fleet App 1.3 na smartfonie, połączonym z DTCO za pomocą SmartLink

Śledzenia za pomocą GeoLoc

Bazując na zarchiwizowanych zapisach tras z DTCO 2.1 w usłudze DMM, trasa może zostać zwizualizowana na mapie w „TIS-Web usługa lokalizacji”.

DTCO w połączeniu ze smartfonem (dzięki DTCO SmartLink ) pozwala na śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym bądź za pomocą Geoloc (zamontowanym przykładowo jako drugi niezależny sygnał prędkości obok nadajnika), na zapis pozycji i jej historyczne odtworzenie po pobraniu danych z tachografu.

Dzięki temu zarządzający flotą może dowiedzieć się, gdzie był jego kierowca/pojazd i to bez dodatkowych kosztów transmisji danych.

Nową aplikację można testować po uprzednim kontakcie z Działem Tachografów firmy Drabpol: tacho@drabpol.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!