Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – część 3.

10 grudnia 2013, 10:50

Każdy akumulator posiada odpowiednie symbole i oznaczenia, informujące o postępowaniu z produktem po jego zużyciu. Te bardzo proste do zapamiętania instrukcje odgrywają niezwykle istotną rolę.

Ważne symbole

Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego produktu/opakowania do wyznaczonego punktu zbiórki.

Symbol recyklingu  – generalnie symbol recyklingu umieszczony na produkcie oznacza, że produkt lub opakowanie można poddać recyklingowi.  Tego sam znak, umieszczony na akumulatorach lub bateriach (ze względu na bardzo duże nagromadzenie w zużytych akumulatorach substancji szkodliwych dla środowiska) oznacza, że zużyte baterie należy poddać segregacji i recyclingowi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.238.75.*, 15 stycznia 2014, 15:25 0 0

Ciekawe jest to, że akumulatory CENTRY czy z Piastowa produkowane za tzw. "komuny" wytrzymywały 5-7 lat, a produkowane aktualnie, po 1/2 roku od końca gwarancji, która z reguły trwa 3 lata - kończą swój żywot. Mnie to spotkało już z 3-cim kolejnym akumulatorem (a mam garaż ogrzewany!) i to bez względu na to czy to była zwykła CENTRA, czy super-drogi-wynalazek Boscha czy Varty. Wniosek: po co przepłącać, jak i tak nie ma korzyści. Podobnie jest zresztą, z pralkami, lodówkami itd. itp....

Odpowiedz