Iveco Daily potrafi okrążyć ziemię 25 razy

, 17 stycznia 2014, 16:28

Każdego dnia przez ostatnie trzy lata samochód Iveco Daily pokonywał trasę od RPA do Namibii, przemierzając codziennie, przez 365 dni w roku, dystans o długości tysiąca kilometrów. Dało to dystans przekraczający łącznie milion kilometrów.

13 klientów z RPA, posiadających około 30 pojazdów, poinformowało Iveco o osiągnięciu takiego przebiegu, a więc liczby kilometrów ponad dwukrotnie większej niż odległość od Ziemi do Księżyca i 25 razy większej niż długość obwodu Ziemi.

Podwozie samochodu, wzmocnione metalowymi podłużnicami, zapewnia nie tylko sztywność konstrukcji, ale również odporność na zużycie – zwłaszcza na trudnych afrykańskich terenach – oraz trwałość. Dzięki niezależnemu zawieszeniu przedniemu i sztywnym osiom tylnym pojazd może skutecznie absorbować nierówności drogi.

Inicjatywa „Daily4Africa” została opracowana w celu promowania Iveco Daily na kontynencie afrykańskim, a także dla podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa drogowego oraz poprawnego zachowania podczas prowadzenia samochodu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!