KH-Kipper współpracuje z firmami energetycznymi

6 lutego 2014, 15:22

KH-Kipper od kilku lat dostarcza sama lub w kooperacji z dostawcami żurawi hydraulicznych wyspecjalizowany sprzęt m.in. do takich firm jak Tauron Dystrybucja, grupa Energa i Enea oraz wielu innych przedsiębiorstw prywatnych.

W terenie liczy się niezawodny sprzęt z dużymi walorami eksploatacyjnymi zapewniający produktywność niezbędną do wykonania zleconej pracy. Dlatego KH-Kipper montuje zabudowy dla zakładów energetycznych głównie na podwoziach 4×4 i 6×6 przeznaczonych do jazdy w trudnych warunkach terenowych, często w grząskim terenie. Takie zabudowy wyposażone są w żuraw hydrauliczny, skrzynie stałą ZSA, obrotnicę demontowaną na skrzyni, wyciągarkę hydrauliczną i cały osprzęt do żurawia: kosz osobowy, wiertnica, chwytak.

W zakładzie w Kajetanowie k. Kielc po wygraniu procedury przetargowej, produkowane są  1-osiowe przyczepy dłużycowe typ P1K do przewozu słupów energetycznych o długości od ok. 8 do 15 metrów. Stanowią one uzupełnienie do samochodów 6×6 i 4×4. Maksymalna długość słupów w przyczepie uzależniona jest od położenia kłonicy na samochodzie. Przyczepa posiada jedną oś zawieszoną centralnie z resorowaniem mechanicznym lub pneumatycznym. W standardzie firma KH-Kipper proponuje zsuwany teleskopowo dyszel z prowadnicą kabli pneumatycznych i elektrycznych. Przyczepa zawsze jest konstruowana w oparciu o wysokość obrotnicy na samochodzie, a jej ładowność wynosi 7 000 kg. Przyczepa może być doposażona w adapter – wspornik do przewozu bębna na kable.

KH-Kipper posiada pełną homologację europejską na 1-osiowe przyczepy dłużycowe, dzięki czemu można ją bez problemu zarejestrować poza granicami Polski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!