Warszawskie MZA kupią 10 elektrycznych autobusów

7 lutego 2014, 11:24

Miejskie Zakłady Autobusowe ogłosiły przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych. Oferty w przetargu poznamy 18 marca, a 24 tygodnie później pierwszych pięć pojazdów powinno zostać dostarczonych do warszawskiego przewoźnika. Tydzień później dojechać ma druga partia.

W ostatnich latach w MZA testowano elektrowozy Solaris, BYD oraz AMZ i zebrały one pozytywne opinie. Autobusy elektryczne będą pierwszymi pojazdami na paliwa alternatywne wobec oleju napędowego w tej spółce.

– „Konsekwentnie stawiamy na ekologię i komfort pasażerów, dlatego na reprezentacyjnym Trakcie Królewskim już za kilka miesięcy pojawią się elektryczne autobusy. Na wymianę taboru MZA w ciągu ostatnich kilku lat przeznaczyliśmy miliard złotych, dzięki czemu w Warszawie kursują jedynie nowoczesne, niskopodłogowe autobusy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Od 2007 roku spółka kupiła 811 autobusów. 47 kolejnych pojazdów jest w tej chwili w trakcie produkcji, a w pierwszym kwartale 2015 roku do stolicy przyjedzie 35 sztuk autobusów gazowych, zasilanych gazem LNG. Wszystkie autobusy elektryczne będzie obsługiwała zajezdnia Ostrobramska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!