Opony Goodyear KMAX i FUELMAX w Iveco Stralis

10 lutego 2014, 9:14

11 różnych rozmiarów i typów opon Goodyear będzie montowanych na pierwsze wyposażenie w gamie pojazdów ciężarowych Iveco Stralis. Opony to niedawno wprowadzone na rynek serie KMAX i FUELMAX.

Współpraca Goodyeara i Iveco

Goodyear i Iveco współpracowały w ubiegłym roku w Mediolanie nad wprowadzeniem na rynek nowej linii, prezentując zarówno zalety opon, jak i pojazdów ciężarowych.

W skład gamy pojazdów Stralis, dostępnych jako ciągniki siodłowe lub podwozia z kabiną, wchodzi wersja z kabiną dzienną Hi-Street, wersja z kabiną sypialną
Hi-Road i topowy wariant z kabiną sypialną o maksymalnej szerokości Hi-Way. Iveco Stralis Hi-Way otrzymał tytuł Pojazdu Ciężarowego roku 2013 (International Truck of the Year 2013) przyznawany przez 25 wiodących europejskich dziennikarzy zajmujących się tematyką pojazdów użytkowych.

Początkowo dostępny asortyment oponLinia opon Goodyear KMAX została opracowana w celu zwiększania przebiegów, bez uszczerbku dla pozostałych ważnych parametrów, takich jak efektywność paliwowa
i właściwości jezdne. Linia opon Goodyear FUELMAX zaś przeznaczona jest dla operatorów flot pragnących zoptymalizować efektywność paliwową, a jednocześnie zachować długie przebiegi. Obie linie opon nadają się zarówno do przewozów długodystansowych, jak i regionalnych.

Opony oznaczone HL (High Load – wysokie obciążenie) zwiększają nośność osi przedniej, czego wymagają niektóre pojazdy ciężarowe najnowszej generacji.

Dodatkowe rozmiary będą dostępne w późniejszym terminie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!