Logistycy kochają swoją pracę

17 lutego 2014, 14:57

Jak pokazują wynik badania „I Love My Job”, 75 proc. zatrudnionych Polaków lubi swoją pracę i chętnie wykonuje swoje zadania. Najbardziej swój zawód kochają handlowcy, informatycy i osoby zatrudnione w farmacji, ale w czołówce są także logistycy.

Wyniki badania przygotowanego przez Grafton Recruitment Polska potwierdzają pozytywną tendencję, którą można zaobserwować od kilku lat. Coraz więcej Polaków ceni swoją pracę i odczuwa satysfakcję przy wykonywaniu obowiązków.

Co ma wpływ na zadowolenie z pracy? Połowa ankietowanych odpowiedziała, że po prostu lubią to, co robią. Wśród ważnych kryteriów wymieniają wysokość zarobków, dobrą atmosferę, możliwości rozwoju i realizacji celów, lokalizację firmy oraz dodatkowe benefity. Bardzo ważne jest również poczucie autonomii i samodzielności w wykonywaniu zadań.

Pracownicy DB Schenker Logistics opowiadają, za co kochają swoją pracę

Lubię swoją pracę, ponieważ jest dla mnie ciągłym wyzwaniem intelektualnym, cały czas wymaga doskonalenia ale też dobrej kondycji fizycznej. Wyklucza nudę . Dzięki dużej zmienności i dynamice każdy dzień w naszej branży jest niepowtarzalny. Charakter pracy stwarza doskonałą atmosferę dla ludzi młodych, ambitnych, samodzielnych, z wyobraźnią i pomysłami, To wszystko przyciąga talenty. Dlatego praca w zespole jest nie tylko przyjemnością ale też ciągłym rozciągającym ćwiczeniem.
Andrzej Wierzbicki, Dyrektor ds. Zarządzania Flotą Pojazdów w DB Schenker Logistics

Swoją pracę cenię za to, że jest ciekawa i mogę się w niej realizować. Logistyka rozwija się bardzo dynamicznie, a ja lubię się uczyć i poszerzać moje horyzonty. Dodatkowo kontakt z ciekawymi ludźmi sprawia, że z przyjemnością wstaję rano, nie tylko w dzień św. Walentego.
Wanda Brzozowska, Szef Zespołu Przetargów w DB Schenker Logistics

Kocham moją pracę, ponieważ nie można się w niej nudzić. Sam decyduję, jak będzie wyglądał mój następny dzień w pracy i wiem, że taka odpowiedzialność wpływa na mój rozwój. Motywuje mnie zwłaszcza to, że w życiu zawodowym jest miejsce na realizację moich pomysłów – dzięki temu mam świadomość, że to, co robię, ma realny wpływ na rozwój firmy.
Przemysław Komar, Menedżer ds. Rynku AIR w DB Schenker Logistics

Wiem, że moja praca ma sens i umożliwia innym robienie dobrych rzeczy. Oprócz zadań marketingowych, wsparcia sprzedaży, komunikacji firmy, ważne obszary mojej pracy to np. koordynacja programu wolontariatu pracowniczego lub logistyki dla dużych ogólnopolskich wydarzeń, takich jak Sprzątanie Świata czy Szlachetna Paczka. Moja praca daje mi dużo satysfakcji i poczucie, że globalna korporacja może wywierać lokalnie pozytywny wpływ. Tylko w 2013 roku nasi pracownicy zrealizowali ponad 50 projektów wolontariackich wokół naszych terminali i magazynów. Pracuję z fantastycznymi ludźmi, którzy chcą dawać coś z siebie innym.
Paulina Koszewska, Specjalista ds. Marketingu i CSR w DB Schenker Logistics

Kocham swoją pracę z kilku powodów. Jakich? Na pierwszym miejscu są ludzie i pozytywna atmosfera współpracy. W mojej pracy nie ma mowy o nudzie – różnorodność wykonywanych zadań, codzienne i perspektywiczne wyzwania, w ślad za którymi idą małe i duże sukcesy, dają dużą satysfakcję. Rzeczywiście czuję, że podejmowane działania zapewniają mi nie tylko rozwój zawodowy, ale też osobisty. Za to bardzo lubię moją pracę!
Andrzej Gluźniewicz, Koordynator ds. Współpracy z Przewoźnikami w DB Schenker Logistics

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!